Vipbakim

Günlük Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük vücut bakımı hem sağlığımız hem de görünüş açısından önemlidir. Bu nedenle vücut bakımınızı dikkatli ve doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir. İlk olarak yatmadan önce makyajınızı tamamen kaldırdığınızdan emin olun. Anneleriniz muhtemelen bunu ergenlik çağından beri söylüyor, ama iyi bir tavsiyedir. Makyajı bir gecede bırakmak tıkanmış gözeneklerin ve aşırı yağın neden olduğu kopmalara neden olur. Ayrıca, uyurken göz makyajını bırakmak geçici enflamasyona ve şişmeye neden olabilir.

Sabah Cilt Bakım Rutini

Cildinizi yüzünüzü buharla gençleştirerek duşa başlayın. Yüzünüze kadar buharlı bir yıkama bezi tutun ve buharın gözeneklerinize bir kaç dakika nüfuz etmesine izin verin.

Temizleme, kırılmalara neden olabilecek kir, yağ ve bakteri derinizden temizleyecektir. Aynı zamanda yüzünüzdeki kan dolaşımını uyarır.

Cildiniz İçin Uygun Bir Cilt Temizleyicisi Kullanın

Neutrogena Fresh Foaming Cleanser, Aveeno Ultra-Calming Köpük Temizleyici veya Biore Skin Recharging Cleanser gibi köpük sağlayan bir temizleyici, yorgun, halsiz cildi uyandırır ve sağlıklı ve canlı bırakır. Temizleyici ürünleri elinizde köpük haline getirin. Yüzünüzü ve boynunuzu birkaç dakika boyunca dairesel hareketle yıkayın, daha sonra serin su ile iyice yıkayın. Temiz bir havlu ile kurulayın. Çok şiddetli veya çok uzun fırçalamamaya dikkat edin. Aşırı iltihaplanma, kızarıklığa neden olabilir ve kırılmalara ve şişkinliğe neden olabilir.

Tonik

Birçok kişi sabah toneri atlama eğilimindedir. Ancak bu çok önemli bir adımdır, çünkü cildinizin pH’ını dengeler ve nemlendirici olarak hazırlar. Cildinizi ciddi derecede kurutabilen tonerler için alkol aramayın. Ayrıca cildiniz için bir toner seçtiğinizden emin olun; birçok şirket özellikle hassas ciltler veya sivilce eğilimli ciltler için formüle edilen tonerler sunuyor. Toneri pamuklu bir pamuğa koyun ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Toneri uyguladıktan sonra, nemlendirici uygulamadan önce cildinizi havluyla kurutmayın cildinizin solumasına ve kurumasına izin verin.

Nemlendirici

Herkesin derisinin yumuşak ve pürüzsüz olmasını ve sulu kalmasını sağlamak için bir ürüne ihtiyacı vardır. Yağlı cildiniz olsa bile, nemlendirici olarak muhafaza etmeniz gerekir. Yine cildiniz için uygun bir ürün seçtiğinizden emin olun. Gün boyunca güneşten korunma sağlayacak bir nemlendirici bulmak da iyi bir fikirdir.

İyi Bir Kahvaltı İle Başlayın

İster inanın ister inanmayın, sabah derinize cildinizi tedavi etmek diyetinizle ilgilidir! Güne meyve ile başlayın. Yaban mersini, çilek ve ahududu tüm C ve E cildiniz için müthiş vitaminler içerir. C vitamini, doğal kolajen üretmeye yardım ederek cildi eski haline getirirken, E vitamini onu nemli ve düzgün tutar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.