Vipbakim

Günlük Yüz Bakım Maskeleri

Günlük Yüz Bakım Maskeleri

Güzellik ve cilt bakımı alanında en çok faydalanılan ve kullanılan ürünler yüz veya cilt bakım maskeleridir. Bu maskeler içerisinde bulunduğu malzemelere göre günlük periyotlarla veya belirli aralıklarla uygulanmaktadır. Aksi takdirde cildinize zarar verme ihtimali vardır. Günlük olarak bazı yüz bakım maskeleri de mevcuttur. Günlük yüz bakım maskeleri sayesinde daha sağlıklı ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Günlük yüz bakımı maskesi uygulaması yaparak her daim pürüzsüz ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Fakat bunun için her gün kuaföre gitmenize gerek yok. Sizin için hazırladığımız doğal yüz bakım malzemesi tarifleriyle bu konuda en büyük yardımcınız oluyoruz.

Günlük yüz bakım maskeleri arasında doğal veya yapay olmak üzere birçok maske mevcuttur. Biz evde hazırlayabileceğiniz tamamen doğal olan yüz bakım maskelerinin tariflerini size veriyor ve güzellik ve cilt bakımınıza katkıda bulunuyoruz.

Günlük Salatalık Maskesi

Günlük yüz bakım maskeleri arasında bulunan salatalık maskesi en çok kullanılan ve en çok tercih edilen maskelerdendir. Bunun nedeni bu maskenin hazırlanışının pratik olması ve malzemesinin kolay bulunmasıdır. Bunun yanında sunduğu faydalar da günlük yüz bakım maskeleri arasında salatalık maskesinin sivrilmesini sağlıyor.

Bu maskeyi uygulamak için öncelikle bir adet salata alın ve soyduktan sonra püre haline getirin. İki dilimi gözleriniz için ayırmayı unutmayın. Püre haline gelen bu salatalığı 1 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırın ve dairesel hareketler ile yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 20 dakika veya yarım saat sonra bol ve ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Bal ve Badem Maskesi

Bu maskeyi hazırlamak için 1 çorba kaşığı bal, 1 çay kaşığı limon suyu ve 2 adet bademe ihtiyaç vardır. Bademleri toz haline getirin ve bal ile karıştırın. Ardından limon suyunu bu karışıma ekleyin ve cildinize uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Günlük Meyve Maskesi

Çilek ve muz günlük olarak uygulanacak yüz bakım maskeleri arasındadır. Üstelik gayet pratik olarak uygulanmaktadır. Bir adet muzu veya 3 – 4 adet çileği iyice ezerek püre haline getirin. Günlük yüz bakım maskeleri olarak kullanacağınız bu meyveleri cildinize uygulayın ve 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.