Hamilelikte Çatlak Kremi Önerileri

Gebelik durumlarının kaçınılmazı da vücudun çeşitli bölümünde oluşan çatlaklar! Zamanla karnın büyümesinden dolayı bu tip durumların söz konusu olduğunu bilmekteyiz ve hanımlarımız da erken dönemden bu çatlakların önüne geçebilmek adına, çatlak kremi araştırmalarına giriyorlar. Bu kapsam da sizlere önerebileceğimiz bazı çatlak kremi markaları olacak. Bu çatlak kremlerini doğru şekilde uyguladığınız zaman, vücutta oluşacak çatlakların tamamen önüne geçebilecek ve bu sorunsaldan tamamen yırtabileceksiniz. Gelin, şimdi çatlak kremlerini markalarına göre inceleyelim.

  • Lierac Phytolastil (önerilir)
  • Gnc 9 months
  • Excipial
  • Bebek yağı
  • Kakao yağı
  • Badem yağı

Doktorların genel olarak önerdiği türler yukarı da saydıklarımızdır. Bebek yağı, badem yağı ve kakao yağı kolay sunulabilir ve bulunabilir yağ türleridir fakat daha etkili çözüm almak için tüm dermatologların önerdiği Lierac Phytolastil kullanmakta fayda var. Sizler de etkili bir çözüm almak istiyorsanız, hamilelik dönemi süresince Lierac Phytolastil kullanabilirsiniz.

Çatlak kremini ne zaman kullanmaya başlamalıyım?

Genel olarak doktorlar 4 ay ve sonrası için bunu önermekte fakat kimi bebeğin daha çabuk büyümeye geçtiğini hesaba katar isek, bu durumun bireylerin kendilerine göre bir kullanım durumu oluşturmasında fayda var. Çatlakların önüne geçebilmek adına Lierac Phytolastil kullanarak, bebeğin büyümeye ve karnın şişmeye başladığı dönemden itibaren kullanmanın doğru bir tercih olacağını söyleyebiliriz. Bu yüzden de en doğru zaman aralığını belirlemek adına, kullanım durumlarını sizlere bırakıyoruz.

4 ay ve sonra ki süreç için hiçbir çatlak oluşmaksızın, bebeğin sağlıklı ve vücudun dengesi de bozulmadan bir durum ortaya sürülebilir. Çatlak kremlerinden herhangi birisini tercih ederek, sizler de büyüme evresine geçtiği zaman kullanımlarını sıkılaştırabilirsiniz. Günde 2 kez sürmek, çatlak oluşumlarını engeller ve var olan çatlakların da tarih olmasında büyük bir önem sağlamaktadır. Bu nedenle de hanımlarımızın sık sık hamilelik döneminde çatlak kremleri arayışına girdiğini bilmekteyiz. Önerilen markalar arasında da Dünya’nın en çok tercih edilen çatlak markası Lierac Phytolastil’dir. Genel olarak doktorlar da bu marka üzerinde durmaktadır.

Bebek yağı ve badem yağı vücudun çeşitli bölgelerinde tüylenme yapmaktadır. Bu nedenden dolayı da bayanların çekincesi oldukça doğrudur.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top