Vipbakim

Hamilelikte Göğüs Bakımı Nasıl Yapılır?

Hamilelikte Göğüs Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar, doğaları gereği oldukça duygusal olmasına rağmen, aslında çok daha fazla duygusal olduğu zamanlarda vardır ki bunlardan birisi de hamilelik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda ise kadınlara oldukça dikkatli ve aynı zamanda ılımlı yaklaşılmalıdır. Ama bakıldığı zaman da ise aslında kadınların da kendilerine bakmaları gerektiğini görebiliyoruz. Özellikle de hamilelikte göğüs bakımı en önemli meselelerden birisi olarak gözler önüne serilmektedir. Bir kadın hamile olduğu zaman ne kadar kendine iyi bakıyorsa, hamileliğin geçtiği süreç çerçevesinde de aynı şekilde devam edecektir.

Hamilelikte Göğüs Bakımı

Hamileliğin, en son dönemlerinde göğüslerde meydana gelen kolostrum adında bir sıvı meydana gelmektedir. Beyaz-sarı arasında bir renk olan bu sıvı, sizleri rahatsız edecek bir sıvı değildir. Ama olduğundan fazla geliyorsa eğer; gerek günlük ped kullanabilirsiniz. Bunun dışında ise hafif sabunlu bir bez dahilinde her gün temizleyerek, olan akıntıdan rahatsız olma durumunuzu giderebilirsiniz. Hamileliğin son dönemlerde göğüslerde büyüme olduğu için sütyen takmak sizleri oldukça rahatsız edebilir. Bu bakımdan dolayı ise yapmanız gereken şey; desteksiz ve pamuklu sütyen kullanmak olacaktır.

Göğüslerinizde zamanla çatlakların oluştuğunu göreceksiniz. Bunun önüne geçmek için yapmanız gereken şey; ılık suda duş almak olacaktır. Duş aldıktan sonra ise yapmanız gereken şey; bir nemlendirici ile göğüslerinize masaj yapmak olacaktır.

Bildiğiniz üzere hamilelik sırasında göğüslerde sarkmalar meydana gelir ve bu durum kadınları pek de memnun etmez. Çünkü doğum sonrasında da bu şekilde kalma olasılığı yüksektir. Bunun için günde 2 defa soğuk su ile göğüslerinizi yıkarsanız; sarkmaların önüne geçebilirsiniz.

Eğer sizlerde bebeğinize sağlıklı bir emzirme dönemi yaşatmak istiyorsanız; bebeğiniz doğana kadar bakım sürecini gerçekleştirmelisiniz. Bu sayede ne siz ne de de bebeğiniz sıkıntı çekmeyecektir.

Öncelikle hamilelik sırasında yapmanız gereken şeylerden birisi; hamileler için özel olan bakım kremleri ve yağları kullanmak olacaktır. Bu sayede neredeyse tüm bakımınızı neredeyse gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bundan sonra ise gerek doğum yapmadan önce gerek ise de doğum yaptıktan sonra göğüs bakımı düzenli olarak devam etmelidir. Bu sayede ekstra ne masraf ne de zaman harcamanıza gerek kalmayacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.