Vipbakim

Hindistan cevizi yağının vücuda şaşırtıcı etkileri

Hindistan cevizi yağının vücuda şaşırtıcı etkileri

Aylardır herkesin dilinde olan hindistan cevizi sadece kurabiye, kekler, çikolatalar ve salatalarda kullanılmıyor. Hindistan cevizini herkes püre halinde ya da rendelenmiş halini bilirdi ve bunu da genelde sütlaçları ya da kurabiye ve kekleri sadece süslemek amacıyla kullanılırdı.

Ancak son zamanlar organik yağlar moda oldu ve bununla birlikte yıldızı parlayanlardan biri de Hindistan cevizi yağı oldu. Bu yağın yıldızını bu kadar parlatan da aslında Hindistan cevizini vücut bakımında da kullanmak olmuştur.

hindistan-cevizi-yagi

Hindistan cevizi yağının vücuda faydalarını aslında saymakla bitmez. Öncelikle uzmanların açıklamasına göre fiziksel yorgunluğu giderici etkisi olduğu herkes tarafından bilinmekle beraber saç dökülmesini önlediği de bir gerçek.

Aynı zamanda vücudumuzun her yerine faydası olan bu yağı yatmadan önce yüzünüze uygulamanızda oldukça büyük fayda var zira kırışıklıklarınızı ve minik çizgilerinizi yok edecek en güzel kokulu yağ kendisi.

vucut-bakiminda-hindistan-cevizi
Hindistan cevizi yağının vücut bakımına yararları nelerdir?

Cilt bakımından büyük bir yer edinen Hindistan cevizi yağı çatlamış dudaklara çok iyi geliyor ve kısa zamanda toplanmasını sağlarken yutsanız dahi hiçbir zararı olmayacağı için tercih sebebi oluyor. Aynı zamanda makyaj temizleyicisi olarak da kullanabilirsiniz bu yağı, zira suya dayanıklı olan rimel ve göz kalemlerini oldukça rahat çıkarabiliyor.

Vücut sıkılaştırıcı etkisi olduğu söylendiği gibi aynı zamanda saç bakımında da oldukça etkili olan bu yağı hayatınızdan eksik etmemenizi tavsiye ederken bu anlatılanların hepsinin organik yağ için geçerli olduğunu bilmelisiniz. Zira inceltilmiş yağların vücuda zararı olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.