Vipbakim

İncir Yağının Faydaları

İncir Yağının Faydaları

İncir, hepimizin belki de en sevdiği meyveler arasına girmektedir. İncir gibi mucizevi meyvelerin bazı sırları ve aynı zamanda faydaları bulunmaktadır. Bu bağlamda ise; incirin çekirdeğinden yapılan, incir yağının faydaları aklımıza geliyor. Yapılan kimi araştırmalara baktığımız zamanda ise; incirin ve incir yağının birçok faydasının olduğunu görebiliyoruz. Sadece besin değerleri açısından değil; aynı zamanda vücut üzerinde, gerek saçlarda gerek ciltte de büyük bir şekilde fayda sağladığını görebiliyoruz. Omega 3, omega 6, omega 9 ve aynı zamanda D vitamini bakımından faydalı olan incirin değerlerini ve aynı zamanda insan üzerinde ki etki ve faydalarını inceleyeceğiz.

İncir Yağının Saçlara Etkisi

  • Saç Dökülmesine Karşı İncir Çekirdeği Yağı

Saç dökülmelerine baktığımız zaman, birçok faktörün üzerinde etkili olduğunu görebiliyoruz. Erkeklerde saç dökülmeleri genetik bir seyir izlerken; kadınlarda çok daha fazla değişiklik göstermektedir. Kadınların saçlarının dökülmesinin sebepleri arasında ise; hava kirliliği, yanlış şampuan kullanımı, sürekli saçları şekillendiriyor olmak ve sürekli saçları boyamak gibi birçok nedeni sıralayabiliriz. Saç dökülmesinden artık korkmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Saç dökülmesine, aynı zamanda saçların sağlıklı gözükmesine ve saçların kepeklenme sorununa ve bunlar gibi diğer saç problemlerine incir yağını kullanabilirsiniz. Haftada 2-3 kez incir yağını saçlar üzerinde kullanarak, kısa sürede etkisini görebileceksiniz.

Aktarlardan ve bu gibi yerlerden bulabileceğiniz incir yağını, saç diplerinden başlayarak tüm saçınıza masaj yapar gibi uygulayın. Daha sonra ise bir havluyu sıcak suda ıslatın ve iyice sıkın. Sıcak suda nemlendirmiş olduğunuz bu havluyu başınıza sarın; bu incir yağının tüm vücuda nüfus etmesini sağlayacaktır. Biraz bekledikten sonra ise saçlarınızı iyice durulayın. Düzenli kullanım sonrasında, saçlarınız hem dökülmeyecek hem de daha canlı gözükecektir.

  • Saçları Nemlendirir ve Saç Uzamasını Sağlar

Saçlarınızın sürekli kısa olmasından ve kuru gözükmesinden mi rahatsız oluyorsunuz? Aynı zamanda da her türlü yolu denediniz ve maalesef etkilerini göremediniz. O zaman kullanmanız gereken bir ürün olan incir yağını, saçı nemlendirme ve saç uzamasında kullanabileceksiniz.

İncir Yağının Cilde Etkisi

  • Sivilce ve Aknelerde Kullanımı

Ergenlik dönemlerinde en fazla sorunumuz olduğu bölge, cildimiz olmaktadır. Sivilceler olsun aynı zamanda da akneler olsun, her türlü uğraşlar sonucundan üstesinden gelemediğimiz sorunlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek doktor gerek ise de farklı bitkiler ve çözümler üretiyor olsak bile; bir sonuç alamadığımız zaman daha çok strese giriyoruz. Bu durum için ise; incir yağı oldukça etkili bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Alacağınız incir yağını günde 3 kere olmak koşulu ile; yüzünüze püskürtmeniz gerekecektir. Her yöntem gibi anında etki almak biraz olanaksız gibi gözüküyor olsa dahi; zamanla sivilce ve aknelerin azaldığını, bir zaman sonra ise yok denecek kadar bile kalmadığını göreceksiniz.

  • Siyah Noktalarda Kullanımı

Siyah noktalar, sivilcelerden sonra bizlere en çok külfet olan durumlardan birisidir. Bunun için ise yine incir yağını kullanacağız. Daha öncesinde bir buhar banyosu veya duş almanız gerekecektir ki; gözenekleriniz çok daha fazla belirgin olsun. Çıktıktan sonra 10 dakika bekledikten sonra, siyah noktaların bulunduğu yere sürün ve zaman içerisinde ki etkilerini gözlemleyin.

İncir Yağının Diğer Faydaları
  • İncir çekirdeği yağı, yüksek tansiyona oldukça faydalıdır.
  • İncir çekirdeğinin içerisinde bulunan kalsiyum sayesinde kemikler oldukça sağlıklı olacaktır.
  • Düzenli olarak incir çekirdeği yağı kullanıldığı takdirde; hem ciltte hem de saçlarda olumlu sonuçları alacaksınız.
  • Zengin lif yapısının bulunması nedeniyle; tok tutar ve bunun yanında zayıflamada birebir faydalıdır.
  • Yüksek oranda Omega;3, 6, 9 bulunması sebebiyle, cildi sadece dışarıdan değil; aynı zamanda içeriden de nemlendirerek yenilemektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.