Vipbakim

 Karın Çatlakları İçin Etkili Yöntemler

 Karın Çatlakları İçin Etkili Yöntemler

Kilo alıp verme, hamilelik gibi durumlarda kadınların en büyük problemlerinden biri olan karın çatlakları için ne yapılmalı diyorsanız, elbette ki çatlaklardan evvel önleminizi almanız gerekir.

En zararsız ve etkili çatlak önleme yöntemlerinden olan bebe yağı kullanımı, birçok kişinin çatlaksız bir hamilelik yaşamasına neden olmuştur. Her banyo sonrası düzenli olarak süreceğiniz bebe yağıyla karın çatlaklarınızın oluşumunu önleyebilirsiniz. Özellikle farklı amaçlarla tercih edilen kremlerden de destek alabilirsiniz ama bebe yağı çatlak oluşumunu önlemede en başarılı ve en ucuz yöntemdir.

Ayrıca en zararsız bileşimlerden olan bebe yağı alerjik cildiniz varsa bu durumda da size sorun yaratmayacak ve sorunsuz bir şekilde kullanmanız mümkün olacaktır.

Lazer Tedavisi

Katın çatlaklarının tedavisi için kullanılan lazer yöntemi ile çatlak tedavisi kısmi sonuçlar alınabilen bir tedavidir. Çatlak izleri derin olduğu için tedavisi konusunda da %100 çözüm beklenmemesi gerekir. Bu yüzden lazer ile çatlak tedavisi için herkesin alacağı sonuç aynı olmayacaktır.

Kremler

Kimyasal ürünler gibi renk açıcı ürünlerle çok sık kullanılan çatlak kremlerinin de renk açıcı özelliği ile çatlak görünümünü azalttığı bilinmektedir. Çatlak kremleri ile renk açıldığı için genelde beyaz tenlilerde iyi sonuçlar alınabilir. Çünkü esmer tenli olanlarda çatlak görünümünün daha belirgin olduğu bilinmektedir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatıyla derideki çatlak görünümün alındığı bilinmektedir. Ancak bu ameliyat oldukça büyük bir operasyondur ve çeşitli riskleri de beraberinde getirmektedir. Estetik operasyonlar bu konuda tamamen çözüm sağlamaz. Ancak açık renk deriye sahip olanlarda bu görünüm azalabilir. Ancak ameliyat sonrası birçok risk de beraberinde gelir. Örneğin sezaryen izinden daha büyük bir iz ve uzun dinlenme süreci ameliyatın etkilerinden biridir.

Bitkisel Yağlar

Bitkisel krem ve yağlar özellikle çatlaklar oluşmadan önce birçok kişinin tercih ettiği çatlak çözümleri arasındadır. Bu ürünler genelde çeşitli bitkisel yağların karıştırılması ile elde edilir ve başarılı bir şekilde kullanılır. Çatlaklar oluşmadan önce sürülürse çok iyi sonuçlar almak mümkündür. Ancak çatlaklar oluştuktan sonra bunların giderilmesi pek de mümkün değildir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.