Vipbakim

Karın Kası Yapmak İçin Nasıl Beslenmeli

Karın Kası Yapmak İçin Nasıl Beslenmeli

Karın kası yapmak için sürekli uğraşıyorsunuz ama olmuyor mu? Karın kası yapmak için ne kadar spor yapsanız da aşağıda yazacağımız teknikleri alışkanlık haline getirmezseniz süreklilik sağlayamazsınız.Harika karın kaslarına sahip olmanız için yapmanız gerekenler.

Her şeyden önce Kahvaltı : Öncelik olarak sabah kalktığınızda yapmanız gereken ilk iş sadece su içmektir. Bunu ballı limonlu ılık su ile de yapabilirsiniz, Yağların parçalanmasında etkilidir.

Araştırmalara Göre Karın Kası Yapmak için Beslenme

Karın kası yapmak için beslenme alışkanlıklarınızda kahvaltının önemli bir yeri var .Kahvaltı edenlerin kas yapısı etmeyenlere oranla daha kuvvetli. Bu nedenle her sabah mutlaka kahvaltınızı ihmal etmeden yemelisiniz. Mide kaslarınızı çıkarmak için kahvaltı şart. Bu öğünle 4 – 5 kat karın kaslarınız daha fazla çalışır.

 

Diyetisyenlere Göre Karı Kası Yapmak için Beslenme

  1. Her sabah içilen suyun metabolizma hızını 1,5 saat boyunca % 24 hızlandırıyor. Her gün düzenli olarak gereken su içildiğinde kas hücreleri daha hızlı gelişip hızlanıyor.
  2. Günde ortalama olarak 2 – 2,5 litre su içilmesi karın kası yapmada etkili oluyor.
  3. Yağ tabakası altında kaybolan mide kaslarını çıkarmak için sürekli olarak mekik hareketini uygulamak yetmez. Çünkü kaybolan karın kaslarını ortaya çıkarmak için önce o kalın yağ tabakasını ortadan kaldırmak gerekir.
  4. Göbek eritmek o yağ tabakasından kurtulmak için en güçlü egzersiz tabi ki kardiyodur. Sürekli hızlı ve yavaş hareketlerle yapılan kardiyo egzersizleri metabolizmayı birden yükselttiğinden kilo vermede ve yağ parçalamada etkilidir.
  5. Kardiyo egzersizlerinin dışında yapabileceğiniz önemli bir egzersiz ise ağırlık çalışmaktır. Haftada 1 gün tatil olmak şartı ile 6 gün egzersiz yapmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.