Vipbakim

Kas Geliştirilmesi İçin Hangi Besinler Tüketilmeli

Kas Geliştirilmesi İçin Hangi Besinler Tüketilmeli

Çoğumuz için, kas kazanmak spor salonunda sayısız saat görüntüsünü canlandırabilir, ancak diyet akla gelmez. Bedeniniz, büyüyen kas kütlesi beslemek ve değişen miktarda aktiviteye uyum sağlamak için kalorilere ve beslenmeye ihtiyaç duymaktadır. Yaşam tarzınızda ani değişiklikler yapmadan önce, bir doktor, kişisel antrenör ve diyetisyene danışmak isteyebilirsiniz.

Yeterli Miktarda Protein Yiyin

Temel kural, protein gramında vücut ağırlığınızın 0,7 ila 0,8 katı olmasıdır. Örneğin, 150 kilo ağırlığındaysanız, sürekli kas kazanmak isterseniz günde 105 ila 120 gram protein yiyeceksiniz. Fazla kiloluysanız ideal vücut ağırlığınızı değiştirin ve gram cinsinden hesaplayın. Kas yapımı için mükemmel olan proteinler şunları içerir:

Sığır eti, kuzu, geyik eti, bizon gibi etler
Orkinos, somon, kılıçbalığı, bas, alabalık, uskumru gibi balıklar
Tavuk, hindi, ördek gibi kanatlı hayvanlar
Yumurtalar
Süt, peynir, yoğurt gibi

Tam Ve Eksik Proteinler Arasındaki Farkı Öğrenin

Kas inşa etmek için yumurta, et, balık, peynir, süt ve diğer pek çok hayvansal ürünlerdeki eksiksiz proteinleri tüketmeniz gerekir. Hayvansal olmayan komple proteinler de mevcuttur, bu da kasınızı bir vejetaryen olarak oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Tam vejetaryen proteinler şunları içerir:

Soya
Kinoa
Karabuğday
Chia
Kenevir tohumu
Pirinçli fasulye veya bakliyat

Diyetinize Karbonhidrat Ekleyin

Karbonhidratların bulunması önemlidir, böylece dışarı çıkarken vücudunuz kasların içindeki glikojen (enerji) depolarına girebilir. Yeterli karbonhidrat yemezseniz, vücudunuz enerji rezervlerine sahip olmayacak ve bunun yerine kaslarınızı parçalayacaktır! Kas oluşturmak için, diyetiniz% 40-60 karbonhidrattan veya günde yaklaşık 1.500 kaloriden oluşmalıdır.

Karbonhidratlar, diyet rehberlerinden haksız yere itibar kazanmaktadır. Karmaşık karbonhidratlar yavaş yavaş parçalanır ve düşük glisemik indeksi olduğu için antrenmanın ardından özellikle sabahları kahvaltıda kabul edilirler. Daha sağlıklı olan glikoz indeksinde düşük karbonhidratlar seçmeye ve enerjilerini daha yavaş serbest bırakmaya çalışın. İyi örnekler:
Kinoa
Yulaf
Tatlı patates
Kepekli çavdar ekmeği
Kepekli spagetti

kas geliştirilme besinleri

Doymuş Ve Trans Yağları Sınırlayın

Doymuş yağlar ve bunların diyetindeki değeri ile ilgili çelişkili kanıtlar olsa da, bunları sınırlamak en iyisidir. Doymuş yağların kalorik alımının% 10’dan fazlasını oluşturmadığından emin olun. Trans yağlar, diğer taraftan, sağlıksız kötü yağlar olduğu kanıtlanmıştır ve kalori alımının% 1’den fazlasını telafi etmemelidir. Kötü yağlar şunları içerir:

Dondurma, şekerleme çubukları ve paketlenmiş aperitif gıdalar
Yüksek yağ kesim eti
Kızarmış gıdalar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.