Vipbakim

Kişisel Bakım İçin En Önemli 6 Uygulama

Kişisel Bakım İçin En Önemli 6 Uygulama

Kişisel bakım adına yapmamız gereken oldukça önemli meseleler vardır. Kişisel bakım sadece kendi bakımımız ile ilgili değil, aynı zamanda da bulunduğumuz çevrenin bakımını da kapsamaktadır. Bu bağlamda, sosyal çevremizde aslında kişisel bakımın bir unsuru olarak karşımıza çıkmaktadır. Madem bu kadar önem veriyoruz, o halde kişisel bakım için en önemli 6 uygulama hangisidir, buna değineceğiz.

  • Düzenli Banyo Alışkanlığı

Çocukluktan beri kazandığımız bir alışkanlığımız vardır ki; o da düzenli banyo alışkanlığıdır. Pazar akşamları özellikle de, okula gitmeden önce banyo yaparız ve 1 hafta boyunca o banyoyu sürdürürüz. Ama sosyal hayat genişledikçe, bu algı tamamen değişiyor ve bu durum iyice farklı bir hal almaya başlıyor. Haftada en az 2 günde bir banyo yaparak, kendimizi temiz tutmamız gerekiyor. Bu sayede de düzenli ve temiz bir alışkanlık kazanılıyor.

  • Yaşadığımız Yer ve Çevremizi Temiz Tutmak

Kişisel bakım dediğimiz zaman sadece kendi bakımımız algılanıyor, halbuki bu bir o kadarda yanlış bir yargıdır. Temizlik çevreden başlar, kendi çevremizden başlar. Bu sayede de hem biz temiz oluruz hem de kendi çevremizin temizliği gözle görülür derecede ortaya çıkar.

  • Saç, Tırnak ve Ayak Bakımı

Her banyodan sonra muhakkak saçlarımız gerek yağlar gerek ise de kremlerle yardımı ile bakım yapılmalıdır. Aynı zamanda tırnaklarımız belirli aralıklarla kesilmeli ve ayaklarımızda bulunan çatlaklarda ponzo taşı ile ölü derilerden kurtulmalıdır.

  • Diş Temizliği

Dişlerimiz ve ağzımız sosyal hayatta bakıma en çok muhtaç olan bölgelerimizden olmaktadır. Ne var ki her gün 2 kere 3’er dakika dişlerimizi fırçalamak, sağlıklı bir diş ve ağız temizliğinin en önemli aşamasıdır.

  • Spor Yapmalıyız

Sağlıklı bir yaşam sürülmesi için aynı zamanda vücudumuzun da güzel gözükmesi gerekmektedir. Aynı zamanda da kişisel gelişimin en önemli aşamalarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sadece görüntü için değil de; aynı zamanda kendimize öz güven gelmesi açısından, spora önem vermeliyiz.

  • Doğal Ürünler Kullanmalıyız

O kadar sağlıklı beslenmek diyoruz ve aynı zamanda da güzel görünmek ve kişisel bakım diyoruz; o halde yediklerimize de dikkat etmeliyiz. Fast-food yemekten ziyade doğal ürünler kullanarak, sağlığımıza ve kişisel görünümümüze dikkat etmeliyiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.