Vipbakim

Kol Tüyleri Nasıl Alınır Nelere Dikkat Edilir

Kol Tüyleri Nasıl Alınır Nelere Dikkat Edilir

Kol tüylerini alma işlemi özellikle yoğun ve kalın kılları olan kişilerin sık yaptığı bir uygulamadır. Bazen de hiç tüy olmaması için de alım olabilir.

Kol Tüyleri Neden Alınır?

Kol tüylerini alma  işlemi herkesin yaptığı bir şey değildir.  Bunun nedeni kollardaki tüylerin alındığı zaman kıla dönüşmesi ve daha çirkin görüntüye neden olabilmesidir.  Yani kolda kıl olması normal bir durumdur, ancak bazı kişilerde çok yoğun ve deri renginden çok farklı tonda kalın tüyler olunca görüntüsünden memnuniyetsizlik olabilir. Bu nedenle  bu durum bir açıdan tercih meselesidir.  Bunu yapma yolları farklı şekillerde gerçekleşebilir.

Lazerle Kol Tüyü Alma

Lazerle kol tüylerinizden aşamalı şekilde kurtulmak mümkündür. Önce lazer epilasyon yapan bir firma bularak, alternatif olarak kendiniz lazer epilatör alarak  kollarınızdaki tüyleri zamanla azaltıp yok edebilirsiniz lazerle işlem yapmak köklerin yapısını boar, kılların ökünü inceltir ve tüy rengini açar.

Ağda İle Kol Tüyü Alma

Acıya dayanıklıysanız ve bir süre kıllarınızdan uzaklaşmak istiyorsanız bu durumda ağda ideal bir seçenektir. Kol tüyleri nasıl alınır  sorusuna birçok kişi bu yöntemle yanıt vermektedir. Hem ekonomik olması hem de zamanla tüylerin azalması bu yöntemle de mümkündür. Eğer kuaförde aldırmak istiyorsanız sir ağda ile alınması muhtemeldir. Sir ağda da zamanla inceltme yapar ve etkilidir.

 

Tüy Dökücü Kremle Kol Kıllarını Alma

Etkili bir kol tüylerini yok etme yöntemi de tüy dökücü kremlerdir. Bu kremler cildinizin pürüzsüz şekilde kalmasını sağlar. Önce kremi uygularsınız ve belirtilen süre boyunca bekletip spatula gibi bir  araçla  üzerinden temizlersiniz. Daha sonra da  temizleyip nemlendirici sürersiniz. Ancak aynı yere üst üste geçmemek gerekir.  Aksi halde deride tahriş gibi durumlar olabilir. Tüylerin dökülmesi için  bazı kimyasallar olduğundan gelişigüzel yöntemler olmamalıdır.

Kol Tüylerini Alma Sırasında Nelere Dikkat Etmeli

Kol tüylerini alma  işlemi sırasında hangi yöntem kullanılacaksa buna uygun şekilde süreç gerçekleşmelidir.  Kol tüyleri zorunda olmadıkça alınmaması gereken bir durumdur. Ancak bir nedenle alıyorsanız da cildinizi tahriş eden durumlardan uzak durunuz. Bunun içinde tavsiyelere mutlaka kulak verin.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.