Vipbakim

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altının güzel görünmesi özellikle yaz aylarında oldukça önemlidir. Eğer koltuk altı cildinizde kararma varsa koltuk altı kararması nasıl geçer sorusunun  cevabını bulmanız gerekir. Bizlerde koltuk altı kararması için yapılması uygun olan bazı uygulamaları sizlere aktaracağız. Bu uygulamaları gerçekleştirerek koltuk altı cilt bakımınızı doğal bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.koltuk-alti-kararmasi-icin-cozum

Koltuk altı kararmasına iyi gelen öneriler;

Portakal kabuğu

Portakal kabuğu ve gül suyu ile elde edeceğimiz karışım hem koltuk altındaki ölü hücrelerin temizlenmesini sağlayacak hem de cilt renginde açılmaların oluşmasını sağlayacaktır.

Bu karışım için portakal kabuklarını güneşte kurutmanız gerekmektedir. Kuruyan kabukları gül suyu ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Artık karışımımız tamamdır. Koltuk altına sürün ve kuruduktan sonra soğuk su ile temizleyin.

Sandal ağacı tozu

Gül suyu ve sandal ağacı tozu ile koltuk altı renginizi açabilir, gül suyu sayesinde de koltuk altının yumuşamasını sağlayabilirsiniz.koltuk-alti-bakim

Bunun için sandal ağacı tozu ve gül suyunu karıştırarak elde edeceğiniz macunu koltuk altınıza sürün. On beş dakika kadar bekledikten sonra durulayabilirsiniz.

Karbonat

Karbonat, çoğu cilt bakımında kullanıldığı gibi koltuk altı kararması için kullanılmaktadır.

Bu uygulama için sadece su ve karbonatı karıştırarak yoğun macun kıvamı bizim için yeterli olacaktır. Koltuk altı bölgesine uygulandıktan sonra su ile durulayın.

Limon

Limon tek başına koltuk altı kararmasına iyi gelmektedir.

Bir dilim limonu koltuk altınıza sürün. Bir kaç dakika beklemeniz yeterlidir. Limon cildi kuruttuğu için durulamadan sonra nemlendirici kullanmanız önemlidir.

Sirke

Sirke, koltuk altı rengini açtığı gibi aynı zamanda kötü kokuya neden olan bakterilerinde temizlenmesini sağlar.

Sike ve pirinç ununu karıştırıp macun haline getirin. Elde ettiğiniz macunu koltuk altına sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra durulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.