Vipbakim

Koltuk Altı Kararmasına Karşı Doğal Yöntemler

Koltuk Altı Kararmasına Karşı Doğal Yöntemler

Bayanlar tarafından bilinen ve pek çok alternatif çözüm yolu aranan koltuk altık kararması özellikle yaz aylarında psikolojik anlamda bayanlar üzerinde olumsuz etki bırakan bir cilt problemidir. Koltuk altı kararmasının pek çok biyolojik ve dış etkenlere bağlı sebebi olduğundan farklı çözüm yöntemleri bulunmaktadır.

Eğer koltuk altı kararması sebebiniz tıbbi veya biyolojik bir sorun değilse veya hafif kararma şeklinde ise bunun çözümünü koltuk altı kararmasına karşı doğal yöntemlerle sağlayabilirsiniz. Bu yöntemler ciddi anlamda koltuk altı kararması problemi olan ve koltuk altı kararması nasıl geçer diye soranlar için oldukça etkili ve daha önce pek çok kişi tarafından denenerek sonuç alınmış doğal yöntemlerdir.

Koltuk Altı Kararması için Patates

Küçük ebatlı patatesleri seçerek kabuklarını soyun ve ardından yatay şekilde ince dilimler halinde keserek koltuk altı kararması olan bölgelere sürün. Daha etkili olması için patatesi blendardan geçirerek püre haline getirin ve yatar pozisyonda kararma olan bölgelere uygulayın. Yaklaşık 5 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Bu yöntemi 2-3 günde bir uygulayabilirsiniz. Sonuçları bizimle paylaşmayı lütfen unutmayın…

Koltuk Altı Kararması için Salatalık

Koltuk altı kararmasına karşı etkili olan doğal yöntemlerden birisi de salatalıktır. Patates yönteminde olduğu gibi salatalıkları ince olacak şekilde dilimleyerek kararma olan bölgelere sürünüz. Daha etkili olması için salatalık suyunu veya püresini aynı şekilde kararma yerlerine sürünüz. Yaklaşık 20 dakika sonra ılık suyla durulayınız. Bu yöntemi 2-3 günde bir uygulayabilirsiniz. Sonuçları bizimle paylaşmayı lütfen unutmayın…

Koltuk Altı Kararması için Limon

Koltuk altı kararmasına karşı oldukça etkili olan yöntemlerden birisi de limon yöntemidir. Ortadan ikiye böldüğünüz sulu limonu koltuk altınıza hafif hafif sıkıştırarak yaklaşık 10 dakika kadar masaj yapar gibi uygulayın. Limon içeriğindeki doğal özlerle ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesinde de etkili rol oynayacaktır. Ancak cilt kurulu olanların, uygulama sonrası nemlendirici krem kullanmaları önerilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.