Vipbakim

Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Alınır

Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Alınır

Vücudumuzda bulunan tüyler kökten ve yüzeyden olmak üzere iki farklı şekilde temizlenebilir. Kökten temizlemede vücudumuzda bulunan tüyler kökünden çekilir. Yüzeysel temizlemede ise cildimize en yakın olan bölgeden tüyler kesilir.  Koltuk altı tüyleri alınırken tıraş bıçağı veya tüy dökücü kremler kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde uyguladığınız bölgede tahriş oluşabileceği gibi kabarmalarda görülebilir. Ayrıca tıraş bıçağı ve tüy dökücü kremlerle yapılan epilasyon işlemleri tüylerin eskisinden daha çok çıkmasını neden olacaktır. Bu nedenle koltuk altı gibi hassas bölgelerinizi kökten çekme yöntemini kullanarak temizleyin.

Koltuk Altı Epilatörü Nasıl Kullanılmalı?

Koltuk altı tüylerinizi temizlemek için döner başlıklı epilasyon aletlerini tercih edin. Epilasyon aletleri, vücudunuzun üzerinde gezinirken yakaladığı tüyleri kökünden çeker. Artık günümüzde üretilen her epilasyon aletinin hassas bölgeler için ayrı bir özel başlığı bulunmakta… Eğer sizin epilasyon aletinizin özel bir başlığı yoksa tüylerinizin çıktığı yerin tam tersi yönünde kullanmalısınız. Böylece o bölgeyi kısa sürede daha iyi temizleyebileceğiniz gibi batık ve kıl dönmesi gibi sorunları da engellemiş olursunuz.

Koltuk Altına Ağda Nasıl Uygulanır?

Koltuk altı tüylerinizi epilasyon aletiyle temizleyebileceğiniz gibi sıcak veya soğuk ağdayla da temizleyebilirsiniz. Ağda, tüylerin çıktığı yöne doğru sürülmelidir. Sürdüğünüz ağdayı bez yardımıyla tüy çıkış yönünün tam tersi yönünde hızlıca çekmelisiniz.

Ağda, epilatöre göre daha avantajlıdır. Bunun sebebi hem cilde peeling uygulamasından hem de tüylerin daha uzun süre çıkmamasından kaynaklanmaktadır. Ağda yapmak için tüylerinizin tam anlamıyla uzun olması gerekmektedir. Aksi taktirde yaptığınız ağda işlemi başarılı olmayabilir.

Ağda Veya Epilasyon İşlemini Gerçekleştirdikten Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ağda veya epilasyon işlemi gerçekleştirdikten sonra mümkün olduğunca kimyasal içeren deodorant, parfüm, roll on vb. ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü ağda veya epilasyon işlemi uygulandıktan sonra cildimiz oldukça hassas bir yapıya sahip oluyor. Bu hassas zaman içerisinde uygulanan kimyasal ürünler ileride size cilt kanseri olarak geri dönüş yapabiliyor.

Epilasyon işlemini gerçekleştirdikten sonra kesinlikle 1-2 saat boyunca banyo yapmayın. Çünkü kıl kökleri bu süre zarfında açık olduğundan dolayı su ile beslenip tüylerinizin daha kısa sürede uzamasını sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.