Vipbakim

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Tiril tiril elbiselerimizi yeniden dolabımızdan çıkarttığımız şu günlerde güzel ve bakımlı görünmek adına epilasyona daha sık ihtiyaç duyabiliriz. Geleneksel yöntemlerin artık yavaş yavaş hayatımızdan çıkmasıyla birlikte tanıştığımız “lazer epilasyon” yöntemi hem kolay hem de kalıcı bir çözüm. Uzmanlara göre; bahar ayları lazer epilasyona başlamak için en doğru zamanlardan.

lazer-epilasyon

Deniz mevsimi henüz başlamasa da o keyifli zamanlara geri sayım başladı! Bu yüzden bikinilerinizi giyip deniz ve güneşin tadını çıkarmak, etek, elbise gibi rahat kıyafetleri doya doya giyebilmek için hazırlıklara şimdiden başlamalısınız. Biliyoruz ki tüm bunlar için öncelikle epilasyon seçeneklerinizle ilgili bir hazırlık yapmanız gerekir. Tam da bu noktada; bahar aylarından itibaren tüylerle sonsuza kadar vedalaşmak isterken, lazer epilasyonla ilgili aklınızda soru işaretleri olabilir. Ancak uzmanlara göre; doğru mevsimde, uzman kontrolünde ve gerekli sağlık koşullarını yerine getirmiş bir merkezde yapılan lazer epilasyon yaşamınızı oldukça kolaylaştıran bir yöntem. İşte lazer epilasyonla ilgili aklınıza en çok takılabilecek soruları ve cevaplarını sizler için hazırladık.

Bahar mevsiminde lazer yapılmalı mı?

Uzmanlara göre; etkili bir epilasyon yöntemi olan lazer uygulaması için ilkbahar doğru bir zaman. Bu dönemde güneşin çok yakıcı olmaması yöntemi avantajlı hale getiren önemli bir faktör. Ayrıca cilt henüz bronzlaşmadığından tüyler ve kökleri çok daha rahat görülebilmekte; epilasyonun kalıcılığı artmakta ve olası riskler ortadan kalkmaktadır. Yine de epilasyon sonrasında da bronzlaşmaktan kaçınmalı ve doktorunuza da danışarak koruyucu kremler kullanmalısınız.

Lazer epilasyon için kimler uygundur?

Öncelikle gideceğiniz merkezde alerjik reaksiyonunuzun olup olmadığa bakılması gerekir. Eğer alerjik reaksiyonunuz yoksa, güçlü, koyu renkte tüylere sahipseniz; lazer epilasyon tedavisinden çok daha hızlı ve kesin çözüm alırsınız. Sanılanın aksine koyu tenli değil açık tenli olmanız, tüylerinizin ise koyu renk ve kalın olması da bu yöntemden maksimum verim alabilmeniz için önemlidir.

lazer-epilasyon-nasil-yapilir
Kimlere uygulanmamalı?

Uzmanlar, lazer epilasyon yönteminin vitiligo, sedef gibi bazı deri hastalıklarına sahip kişilere uygulanmamasını öneriyor. Solarium ve güneşe bağlı olarak gelişmiş yanıklarda da bu uygulama yapılmıyor. Ayrıca çok açık renk ve ince tüye sahip kişilerin bu uygulamadan kalıcı etkiyi alamama olasılıkları da yüksek bulunuyor.

En çok hangi bölgelere uygulanıyor?

Yapılan araştırmalara göre; epilasyon kadın vücudunun tamamına uygulanabilirken kol altı, bacak, bikini ve yüz en çok tercih edilen bölgelerin başında geliyor. Erkeklerde ise sırt, omuz, göğüs, ense ve boyun bölgeleri bu tedavinin en sık uygulandığı bölgeler arasında yer alıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.