Vipbakim

Limon Suyu İle Koltuk Altı Bakımı

Limon Suyu İle Koltuk Altı Bakımı

Her zaman kusursuz olmak istiyoruz ama bu kusurlar çerçevesinde ne yazık ki kendimizi kusurlu sayabilecek bir nokta buluyoruz. O halde ne yapmalıyız, bu kusurları bir şekilde gidermeli en azından giderecek yolları bulmalıyız. Son zamanlarda ki en büyük sıkıntılardan biri ise, en azından kusur sayılabilecek bir sıkıntı, koltuk altı bakımı olmaktadır. Ne yaparsak yapalım; koltuk altı kararmalarının önüne geçemiyor ve geçemediğimiz gibi her işlemde biraz daha fazla karartıyoruz. Buna çözüm ise; limon suyu ile koltuk altı bakımı olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle koltuk altı bakımı hakkında bilgi verelim.

Koltuk Altı Bakımı

Koltuk altları her zaman için temiz olmalıdır. Bu temizlik sayesinde hem olağan kokuyu hem de olağan sıkıntılı temizlik aşamasını halletmiş olursunuz. Temizlik işlemini gerçekleştirdikten sonra ise; doğal sabunlarla bölgeyi temizlemelisiniz.

Her ne kadar geniş çaplı olarak anlatacak olsak bile; tüy alma işleminden sonra, koltuk altınızda oluşan gerek kızarıklığı gerek ise de kararmayı engellemek için limon suyu sürün ve ardından pudra dökebilirsiniz.

İçeriğinde alkol bulunan kimi bakım ürünleri de koltuk altınızda oluşan problemleri çözmede yardımcı olacaktır. Özellikle de kızarıklık ve kararma gibi problemler bu sayede çözüme kavuşacaktır. Elbette düzenli olarak hijyenli olmak en önemli durumlardan birisidir.

Koltuk altı bakımında en önemli nokta ise; şüphesiz ki oluşan kokudur. Bu kokuyu önlemek adına farklı yollara başvurulabilir olsa bile; yenilen şeyler veya mevsimde bu konuda çok önemlidir. Yaz aylarında çok fazla terler ve aynı zamanda sarımsak, soğan ve bu gibi baharatlı yiyecekler yemek ter kokusunu tetiklemektedir.

Limon Maskesi

Koltuk altı kararması son zamanlarda birçok sebepten dolayı karşımızı çıkıyor olsa bile; sürekli olarak tahrişten ve aynı zamanda kıl köklerinden dolayı olabilir. Limon maskesi ile bundan kurtulabilirsiniz. Eşit miktarda limon suyu ve aynı zamanda bebe yağını karıştırarak koltuk altınıza uygulayın. O bölgeye masaj yaparak bu maskeyi uygulayın ve ardından kurumasını bekleyin. Daha sonrasında ise; kaliteli bir pudra ile koltuk altınıza masaj yaparak pudrayı uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.