Vipbakim

Meşgul Bayanlar İçin 4 Basit Güzellik Tarifi

Meşgul Bayanlar İçin 4 Basit Güzellik Tarifi

Çalışan bir bayansanız ve güzellik merkezine gitmeye vaktiniz olmuyorsa, cildinizi parıl parıl bir görünüme kavuştururken zamandan ve paradan da tasarruf etmenizi sağlayacak basit tarifleri sizlerle paylaşıyoruz.

Badem ve limonlu arındırıcı

Malzemeler: Bir kaç badem, 2 ölçek süt ve 1 ölçek limon suyu

Malzemeleri güzelce karıştırın ve ayağınıza yumuşakça uygulayarak arındırma işlemini tamamlayın. Ilık su ile güzelce durulayın:

Faydaları: Limon, antioksidan bakımından oldukça zengindiz ve cildi sadece arındırmakla kalmaz aynı zamanda rengini de ortaya çıkarır.

Portakal ve ballı peeling


Malzemeler: 1 yumurta beyazı, 1 ölçek bal, 1/8 ölçek taze limon veya portakal suyu ve 1 paket saf jelatin

Hepsini karıştırın ve cildinize uygulayın. 20-25 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır.

Faydaları: Portakal oldukça zengin bir Vitamin C kaynağıdır ve kırışıklıklara iyi gelir. Turunçgiller cildinizi ölü hücrelerden arındırmaya yardımcıdırlar. Yumurta cildi beyazlatır ve bal yumuşatarak nemlendirir.

Avokado ve hindistan cevizi yağlı wrap


Malzemeler: 2 avokado (iyice ezilerek macun haline getirilmiş), 3 ölçek deniz tuzu, ¼ ölçek bal, 2 limon rendesi (suyuyla beraber) ve ¼ ölçek hindistan cevizi yağı

Tüm malzemeleri macun haline gelinceye kadar karıştırın. Cildinize 10-15 dakika kadar uygulayın ve ılık su ile ovuştura ovuştura yıkayın. Eğer artarsa karışımınızı buzdolabında saklayıp 2-3 gün daha kullanabilirsiniz.

Faydaları: Avokado, vitamin A, D ve E’nin yanı sıra protein, potasyum ve beta karoten içerdiği için kusursuz bir yaşlanma karşıtıdır. Güneşten zarar görmüş cilt için en iyi seçimdir ve lekeleri de azaltırlar.

Havuç ve ballı yüz maskesi

Malzemeler: 2-3 adet büyük havuç ve 4,5 ölçek bal

Havuçları haşlayın ve ezin. Ezilmiş havucu bal ile karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra soğuk su ile iyice yıkayın.
Faydaları: Havuç yüksek oranda vitamin A, C, folasin ve potasyum içerir. Havuç suyu cildinizin dokularını nemlendirir ve iyileştirir, aynı zamanda güneşten korur ve cildinizin doğal tonuna zarar gelmesine engel olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.