Vipbakim

Rahatlatan, Enerji Veren, Cildi Yumuşatan 2 Banyo Kürü Tarifi

Rahatlatan, Enerji Veren, Cildi Yumuşatan 2 Banyo Kürü Tarifi

Eskilerim hamam sefası, şimdilerde yerini uzun ve ferahlatıcı banyolara bıraktı. Bitkisel reçeteli uzun ve ılık bir banyoyla, bakın kendinizi ne kadar rahatlamış ve zinde hissedeceksiniz. Cilt bakım önerilerimizi hemen deneyin.

Yağlı Ciltler için

Malzemeler

5 yemek kaşığı civanperçemi
5 tatlı kaşığı ıhlamur yaprağı
2 bardak su

Uygulama

Civanperçemi ve ıhlamur yapraklarını kaynamış suyun içinde bekleterek demleyin. Daha sonra süzüp, suyunu banyo suyunuza katıp karıştırın. Zamanınız varsa , küveti doldurun ve bu karışımı küveti doldurun ve bu karışımı küvetin içine boşaltın. Küvete uzanıp 20 dakika kadar dinlenin. Sonra iyice kurulanın. Cildinizin canlandığını göreceksiniz. Ihlamur kokusu aynı zamanda enerji verip zihninizi uyarır.

banyonun-vucut-uzerindeki-etkileri

 

Kuru Ciltler için

Malzemeler

10 yemek kaşığı papatya
5 yemek kaşığı lavanta
2 bardak su

Uygulama
Papatya ile lavantayı sıcak suyun içinde demleyin, banyo suyunuza ekleyip karıştırın. Eğer küvetiniz varsa, ılık suyla doldurun, içine papatya ve lavanta suyunu katarak karıştırın. Varsa birkaç tane mum yakın ve ışığı kapatın. Sıcak suyun içinde 20-30 dakika kadar dinlenin. Banyo esnasında hiçbir şey düşünmemeye çalışırsanız, zihninizi de dinlendirmiş olursunuz.

Aklınızda Bulunsun: Duş alırken veya küvette banyo yaparken çok sıcak su kullanmamalısınız. Bu , banyo sonunda kendinizi bitkin ve halsiz hissetmenize neden olur.

banyoda-vucut-temizligi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.