Vipbakim

Selülit Giderici Besinler

Selülit Giderici Besinler

Selülit, cildin bağ dokusunda ağrılı modüllerle seyreden ve portakal kabuğu görünümü oluşturan, kıvrımlı görünümlü bir problemdir. Genellikle kadınların % 80 inde görülür. Selülit 3 aşamada gerçekleşir.

İlk aşama dolaşım bozukluğudur, ikinci aşamada ödem meydana gelir, üçüncü aşamada ise bu dokularda biriken yağ , su ve tuz moleküller, organizma tarafından  kullanılmaz ve selülit bölgeye yerleşir. Selülit genellikle vücudun bacak, kalça, diz yanları, kolların üst kısımları ve göbek bölgelerinde oluşur.

Taze soğanın mucizevi etkisi

İdrar yollarını temizleyen, bunun yanı sıra mükemmel bir ödem söktürücü olan taze soğan, çiğ olarak tüketildiğinde selülit gidermeye yardımcı mucizevi bir etkiye dönüşür. Taze soğanı dilerseniz salatalarınızın içinde dilerseniz yoğurtla birlikte tüketebilirsiniz. Vücudumuz sistematik olarak geceleri yağ yakar. Bu etkiyi artırmak için gece uyumadan 3-4 saat önce taze soğan tüketmenizde fayda var.

Maydanozun selülit giderici etkisi

Öncelikle sağlıklı beslenmek, bununla  beraber selülit giderici bitkisel yağlar ile yağ ve bakım yaptığınızda, sonuca ulaşmanız kolay olacaktır. Bu anlamda maydanoz, son derece etkili bir ödem söktürücü ve selülit gidericidir. Ayrıca maydonoz, düzenli bir şekilde tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı olur ve yağ yakımını hızlandırır. Diyet listelerinde de önemli bir yer tutan maydonoz, selülit üzerinde etkili bir besindir.

Selülit giderici bir besin olan maydonozu özellikle çiğ olarak tüketmenizde fayda var. Bunun için maydonozu sabah kahvaltıda üzerine limon suyu ilave edip tüketebilirsiniz.

Limon ile selülitlerden kurtulun!

Selülit giderici besinler arasında yerini alan limon, içeriğinde yer alan C vitamini ile hücrelerin yenilenmesine ve yağ yakımının hızlanmasına yardımcı oluyor. Bunun için her sabah aç karnına 1 bardak suya yarım limon suyunu ilave edip tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra, limon, salatalık ve nane yapraklarıyla detoks suyu hazırlayarak da selülitten kurtulmak mümkün.

Greyfurt etkisi ile selülitten kurtulun!

Greyfurt, selülitten arınmak için tercih edebileceğiniz mükemmel bir besindir. Bunun için sabah kahvaltısında yarım greyfurt tüketebilir veya akşamüstü ara öğünde greyfurt üzerine toz tarçın serpip tüketebilirsiniz. Bu sayede hem tatlı ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız hem de selülit giderici etki ortaya çıkacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.