Vipbakim

Selülitlerden Kurtulmak Ve Vücuttan Tamamen Atmak İçin Beslenme Önerileri

Selülitlerden Kurtulmak Ve Vücuttan Tamamen Atmak İçin Beslenme Önerileri

Selülite karşı beslenme ; Selülitlerden kurtulmak ve selüliti vücuttan tamamen atmak için nasıl beslenmek gerekir.Daha önce sizler için  Selülit diyeti  yazısı hazırlamıştık şimdi ise sizler için selülite karşı beslenme tarifini vereceğiz. Selülit şikayetinden beslenmenize dikkat ederek kurtulmanız mümkün.

 1. Selülitlerden kurtulmak için Günde 3 öğün yemekten kaçınmayın. Öğün atlamamaya gayret edin.
 2. Yemek yedikten en az 2 saat sonra meyve tüketmeye çalışın. Art ardına yerseniz vücudunuz da yağ emilimi fazla olacaktır.
 3. Alkol kullanıyorsanız kırmızı şarap dışında alkol almamaya özen gösterin. Kırmızı şarabı da mümkünse çok az miktarda tüketin.
 4. Kilo çıkışı ya da düşüşü çok fazla yaşamayın kilonuzu sabit tutmaya özen gösterin.
 5. A, E vitaminleri, fosfor, silisyum ve magnezyum vücudunuza destek olarak alabilirsiniz. Bu vitaminler dokularınızı kuvvetlendirirken metabolizmanızı hızlandırır ve cildinizi pürüzsüz bir görünüme kavuşturur.
 6. Selülit diyeti ve sporu hiç ihmal etmeyin. Adet döneminde mutlaka masaj yaptırmaya çalışın. Bu dönemde kan dolaşımınızın hızlanması önemli.
 7. Yumurta, hindi eti, deniz ürünleri, balık ve tavuk tüketmeye çalışın. Proteinlerin bildiğiniz gibi asıl görevi vücutta ödem oluşmasını engeller tuzu vücutta barındırmaz.
 8. Lifli gıdalar meyve ve sebze tüketmeniz selülit oluşumu açısından etkili.
 9. Haşlama sebzeler yemeye çalışın. Ola ki haşlama sevmiyorsanız sebzelerinizin az pişmiş olmasına çiğe yakın yemeye gayret edin.
 10. Çilek, kereviz, maydanoz, turp ve pirinç vücudunuzdaki atamadığınız suyun gitmesine yardımcı olacak meyve ve tahıllardır.
 11. Baklagil tüketiminizi arttırın.
 12. Bol su için.
 13. Gazlı ve kafeinli içecekler selülit oluşumunuzu arttırır. Çay, kola, diyet içecekler, soda ve kahveden uzak durun. Vücudunuzda su birikmesini sağlayan bu içecekleri çok az miktarda tüketin.
 14. Karbonhidrat ve hayvansal gıdaları aynı anda asla tüketmeyin.
 15. Balık tüketiminizi haşlama yada fırında olmasına dikkat edin. Asla yağda kızarmış balık yemeyin.
 16. Vücudunuza yağ alımında tek tercihiniz zeytinyağı olmalı. Katı yağları tüketmekten kaçının.
 17. Yağ, tuz ve şeker tüketimini minimuma indirin.

Selülite son vermek için beslenmenize dikkat etmeniz ve selülit maskeleri hazırlamanız gerekir. Bitkisel selülit gidericilerini estetik ve cilt sorunları kategorimizde bulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.