Vipbakim

Selülitten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Selülitten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Malum, yaz geldi. Yaz denince hanımların aklına gelen ilk şey televizyonlardaki dizi oyuncuları ve mankenler gibi plajlarda kendinden emin bir şekilde güneşlenmek. Çok beğendiğimiz minileri rahatça giyebilmek için selülite son demenin vakti geldi. Magazin programlarında her yaz birçok ünlünün bu durumdan muzdarip olduğunu izliyoruz.

Hepsi kilometrelerce uzak tatil köylerine gizlenerek tatil yapmak zorunda kalıyor. Kimisi de birkaç noktaya dikkat edip, plajlarda ve gecelerde süper minileriyle rahatça arzı endam ediyor. Sizde onlardan olabilirsiniz.

Televizyona çıkamasanız da görüntü kirliliği yaratmamak adına birçok selülitlerden kurtulma yolları şu anda okuduğunuz satırlarda gizli. Aslında tüm kadınların korkulu rüyası olan selülitlerden kurtulmak çok kolay. Sizinle paylaşacağım bilgilere harfiyen uyarsanız tabii ki.

Selülitlerden kurtulma yolları

İlk kural o çok sevdiğiniz kekleri, kurabiyeleri altın günlerindeki dolmaları, börekleri, çörekleri azaltmamız gerekli. İtiraf edelim ki zengin mutfağa sahip olduğumuz için bunları yemeden duramıyoruz. Belli bir saatten sonra yemek yememeyi huy edinmeliyiz. Ara öğünlerde pasta yerine meyve yemeliyiz ama bunun da bir ölçüsü olmalı.

Kahvaltınızı güzelce yaptığınız ekmek dilimlerine öğle ve akşam öğünlerinde azaltmak hatta mümkünse tamamen ekmeği elinize almamak en iyisi. Tabii ekmek tam tahıllı olursa sabah rahatça yiyebilirsiniz. Tabii unutmadan şu margarinlerden de vazgeçme zamanını çoktan geçirdik. Vücudumuza kötü davranmayı keselim yani.

İkinci kural olarak da her uzmanın söylediği gibi su içeceğiz. Bol bol şişelerle içeceğiz. Böylece kan dolaşımımız hızlanacak. Ayrıca yaz aylarında su tüketiminin fazla olması herkes için faydalı. Yağ görüntüsünden eser kalmaması için 3. Kuralımız tahmin ettiğiniz gibi spor. İlla liralarınızı spor salonlarında ya da diyetisyenlere giderek harcamanıza gerek yok.

Obezite olanları ayırıyorum tabii ki. Çocukluğunuzdaki gibi günde birkaç saatinizi bisiklet sürerek geçirmeniz yeterli. Zaten bütün spor salonlarında bisiklet yok mu? Ya da şöyle sorayım daha kaç spor eğitmeninin sabah kuşağında yere yatıp bisiklet çevirmesi gerekiyor?  Burada önemli nokta 3D! Doğru,  Düzenli, Dengeli yaşam…

Yani top bizde! Bizlerselülitlerden kurtulma yolları için gerekli başvuruyu önce kendimize yapmalıyız. Sonrasında emin olun, çorap söküğü gibi gelir gerisi. Sadece isteyin ve kendiniz için doğru olanı yine siz seçin. Kararlı olduktan sonra değil selülit problemini, bir dağı bile rahatlıkla aşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.