Vipbakim

Sırt Bakım İpuçları

Sırt Bakım İpuçları

Sırt Bakımı ; Güzellik merkezlerinde masaja ya da bakıma gittiğinizde sırtınız içinde mutlaka bakım yaptırın. Gece elbiselerinde en dikkat çeken bölgeniz sırtınızdır. Güzel bir duruş güzel bir vücut için sırtınızın mükemmel olması çok önemlidir.

En çok ihmal edilen bölge olan sırt size savaş açtığında sonuçlarını sevmeyeceksiniz bu yüzden nasıl vücudunuzun diğer bölgelerine bakımı özen gösteriyorsanız aynı şekilde sırtınıza da bakım yapmalısınız.

Bunun için ev ortamında Sırt bakımı nasıl yapılır?

  1. Sırt bakımı için Sırtınızı yumuşak hareketlerle banyo fırçaları ile ovalayın. Bunun için çok yumuşak bir fırça seçmelisiniz. Satın alırken yüzünüze de kullanabileceğiniz kadar yumuşak olmalı. Aksi halde sırtınız hasar görebilir. Vücut peelingini tercih ediyorsanız fırça yapmayı düşünmeyin.
  2. Islandığı zaman yumuşayan lifleri ve uzun banyo fırçalarını tercih edin. Sert dokusu kesinlikle olmasın.
  3. Sırtınız için zerrecikler bulunan arındırıcıları kullanın. Arındırıcıyı sırtınıza dökün banyo fırçanız yada lifinizle yumuşakça masaj yapın. Sırtınız bunu sevecektir.
  4. Yumuşak ipek bir kese ile masajınızı yapın bu aynı zamanda peeling uygulaması görevi görecektir. Rastgele keselenmek sırtınıza zarar verir.
  5. Kozmetik merkezlerinden hazır peeling satın alabilirsiniz. Ya da aktarcıdan çok uygun fiyata deniz tuzu alabilir bunu uygulayabilirsiniz. Deniz tuzu en etkin peeling yöntemidir. Bunun dışında greyfurt, çilek, limon ve şeker kristalleri olan peelingler sırtınız için uygun olanlarıdır.
  6. Sırtınızı her daim nemli tutmaya özen gösterin. Bir yakınınızdan yardım isteyin ve duştan sonra mutlaka bebek yağı ya da nemlendirici cildinize uygulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.