Vipbakim

Sırt Bakımı Nasıl Yapılır

Sırt Bakımı Nasıl Yapılır

Birçok sebepten dolayı vücudumuz farklı reaksiyonlar gösterebilmektedir. Özellikle de vücudumuzun ciddi rahatsızlıkları olduğu zaman muhakkak bir doktora gitmeyi ihmal etmemek gerekecektir. Bazı ağrılar vardır ki; bu ağrıları çeşitli bakımlarla atlatabilirsiniz ve bu sayede doktora gitmeniz gerekmeyecektir. Sırt bakımı, bu bakımlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sırt bakımı nasıl yapılır, bu sorunun cevabını vereceğiz.

Sırt Bakımı

  • Gerek sandalyede oturmaktan gerek ise de sürekli aynı pozisyonda durmamızdan kaynaklanan çeşitli problemler karşımıza çıkmaktadır. Sırt bakımı, bu ağrılar için birebirdir. Öncelikle duş alırken yüzünüze de uygulayacağınız kadar hafif ve yumuşak bir fırça seçmelisiniz. Bu sayede duştayken sırtınıza masaj yaparak, gerek ağrıların önüne geçebilirsiniz, gerek ise de bakımınızı yapabilirsiniz.

 

  • Fırça yapmak, farklı durumlarda göz ardı edilebilmektedir. Özellikle de sırtınıza uyguladığınız bir peeling varsa; fırça yapmayı es geçebilirsiniz. Neticede aynı etkiyi gösterecektir.

 

  • Banyodayken vücudunuza değecek sert şeyler olmamalıdır. Özellikle de fırça ve lifler oldukça yumuşak olmalıdır. Aksi takdirde sırtınız gereksiz hasar görerek, gerekli bakımlar gerçekleşemeyecektir. Uzun fırçaları ve suyu anında çeken hafif lifleri tercih etmelisiniz.

 

  • Sırtınız adına zerrecikler bulunan arındırıcılar vardır. Bu sıvılar sayesinde olması gereken bakım yöntemlerinden birisi karşınıza çıkacaktır. Bu sıvıları dökerek, aldığınız o fırçalarla masaj yapabilirsiniz.

 

  • Banyonuzda yumuşak ve ipek bir kese bulunması, sizler için oldukça avantajlı olacaktır. Gerek peeling gerek ise de masaj etkisi yaratacaktır. Bu sayede bakımınızın bir adımını daha gerçekleştirmiş olacaksınız.

 

  • Sırtınıza hazır satılan ve güvendiğiniz bir kozmetik markasından alabileceğiniz peelingler bulunmaktadır. Bu sayede tüm söylediğimiz adımları aslında tek bir aşamada da gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra aktardan da peeling malzemeleri alarak kullanabilirsiniz. Özellikle de deniz tuzu en etkili peeling yöntemlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun dışında ise; limon, çilek, greyfurt ve şeker malzemeleri bulunan peelinglerde oldukça etkili olacaktır.

 

  • Nasıl ki; yüzümüzü, ellerimizi veya dudaklarımızı her zaman nemli tutmamız gerekiyor, aynı şekilde sırtımızı da nemli tutmamız gerekecektir. Bunun için bebek yağları veya nemlendiricileri tercih ederek, sırt bakımı adına son aşamayı gerçekleştirmiş olacaksınız.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.