Vipbakim

Spor için Makyaj Önerileri

Spor için Makyaj Önerileri

Sağlıklı olmak ve zayıf kalmak isteyen bayanların ilk tercihi spor yapmak oluyor. Bayanların seçmiş olduğu bu yöntemin onlara gerçekten sağlıklı bir vücut kazandırdığı doğrudur. Ancak bir bayan spor yaparken bile asla güzelliğinden vazgeçmemektedir. Dermatologlar spor sırasında makyaj yapılmaması gerektiğini söylemektedir. Ancak bazı bayanlar makyajsız asla yaşayamamaktadır. Bu neden ile de dermatologların spora gidecek olan bayanlara bazı önerileri bulunmaktadır. Peki, spor için makyaj önerileri nelerdir?

Dermatologlar Uyarıyor : Spor Yaparken Makyaj Yapmayın!

Spor için makyaj önerilerinden önce dermatologların neden spordan önce makyaj yapılmamasını önerdiğine gelinmelidir.

Dermatologlar spor öncesinde makyaj yapılmamasını şiddetle uyarmaktadır.

  • Çünkü spor yaparken harcamış olduğunuz fazla efor kan pompalanma hızınızı artırır. Bu durum sonucunda ise gözenekleriniz açılır.
  • Bu durumda spora giderken makyaj yaparsanız fazla açılmış olan gözeneklerinizden makyaj kalıntılarınız derinizin içine girmektedir ve bu neden ile de tıkanmalar meydana gelir.
  • Bunun sonucunda ise kaşıntı, tahriş ve buna benzer olaylar ile karşılaşabilirsiniz.

Makyajsız Çıkmam Diyenlere Spor İçin Makyaj Önerileri

Ancak tüm bunlara rağmen spora bile gitseniz makyaj yapma gereksinimi duyuyorsanız bu isteğinizi bir şekilde karşılama şansına tabii ki sahipsiniz.

  • Likit doğal makyaj ürünleri aslında spor yapacak bayanlar için en iyi öneridir.
  • Ayrıca yüzüme fondöten, pudra gibi kapatıcılar sürmeli miyim? Kısmına gelecek olursak bu tür malzemeleri kesinlikle cildinize sürmemeniz önerilir. Çünkü bunların açılan gözenekler ile cilt altına kaçması daha kolay olmaktadır.
  • Bu durumda spor için makyaj önerileri almak isteyen kişilere hiç şüphesiz en iyi öneri göz altı kapatıcısı olacaktır. Bu ürünü kullanarak gözaltlarınızı daha hoş bir görüntüye ulaştırabilir. Bunun yanında fondöten gibi maddeler ile yüzünüzü tıkamamış olursunuz.
  • Makyaj yapmak isteyen kişiler için bir diğer öneri ise rimel kullanımıdır. Rimel kullanımı ile gözünüzü hoş bir görünüme kavuşturursunuz. Bu sayede insanların direk yüzünüze odaklanmasını sağlarsınız. Ancak kullanacağınız rimelin mutlaka su bazlı olması gerekmektedir. Makyajınız spor sırasında ne kadar natürel olur ise sizin için o kadar iyi bir sonuç verecektir.
  • Öneriler arasında süreceğiniz ruja da yer vermek gerekir. Spor sırasında ruj kullanımınızın ise daha çok nem verecek parlatıcı ve renksiz rujlar olması önerilir. Çünkü kullanacak olduğunuz diğer rujlar kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü bu rujlar ile dudaklarınızın kurumasına yol açabilirsiniz.

Siz Yine de Spor Yaparken Makyaj Yapmayın

Her mekânda kullanılması gereken makyaj tarzının farklı olduğunu bir bayan olarak sizde çok iyi bilirsiniz. Ancak bu stilleri birkaç ufak tüyo ile farklı bir mekân için değiştirebilme imkânına sahipsiniz. Uzmanlar her mekân için yapmanız gereken makyaj tüyolarına değinirken sporun sağlığınıza katkı sağladığı ancak yüzünüze doğal olmayan makyaj malzemelerinin özellikle spor sırasında daha zarar verici olduğunu söylemektedir. Eğer spor sırasında sağlığınıza kavuşmayı amaçlarken güzelliğinizden olmak istemiyorsanız makyajdan vazgeçin. Ancak yine de en azın bu kadar öneriyi değerlendireyim diyorsanız karar tamamen size bırakılmıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.