Vipbakim

Toksinlerden Arındırıcı Detoks Tarifleri

Toksinlerden Arındırıcı Detoks Tarifleri

Vücudumuz hiç dinlenemeden çalışıyor, çalışan sistemi hep aktif. Özellikle düzensiz ve yetersiz beslenen, hareketsiz ve stresli yaşayan, fazla alkol ve fazla ilaç kullananların sistemlerinde bazen dengesizlikler yaşanıyor.  Bu nedenle yılda en az iki defa ve en güzeli yılda dört defa toksinlerinden arınması gerekiyor yani detoks.

toksinlerden-arinmak-icin-cay

Detoks sadece sıvı almak değildir vücudunuzun temizlik organlarına yardımcı olmak demektir. Detoks yapmadan önce sadece vücudunuzun arınacağını düşünüyorsanız yanlıyorsanız ruhunuz da arınmalı bu sebeple özellikle detoks yapmadan bir hafta öncesinden teknolojiden uzak kalmalı dinginliğin yollarını aramalısınız. İlaç, alkol ve kafein üçlüsünden uzak durmalısınız. Hafif tempolu egzersizleri zor sporlara tercih etmeli, mutlaka su tüketimini artırmalı, yemekleri yavaş ve iyi çiğneyerek yemeli, açık havada temiz hava almalı, önerilen bitki çaylarını içmeyi aksatmamalısınız. İşte tüm bunları yaptıktan sonra size uygun uzman görüşlü detoks tarifleri ile arının kışa hazırlanın. Sizlerle detoks öncesi hazırlık öneri tariflerimizi paylaşalım.

toksinlerden-arinmak-icin-detoks

Detoks toniği

1,5 litre suya ½ elma, ½ portakal veya limon, 1 çubuk tarçın ve 1 tutam ıhlamur ekleyip 5 dakika kaynatıp. Ateşi kapatınca 1 tutam kırk kilit otu, 1 tatlı kaşığı karahindiba, 1 tatlı kaşığı ısırgan otu, 1 avokado yaprağı, 10 kiraz sapı, 1 avuç mısır püskülü ekleyin. 5 dakika demledikten sonra süzüp içmelisiniz.

 toksinlerden-arinmak-detoksBağırsak Çayı

1,5 litre suda ½ portakal, 1 elma ve 1 kök zencefili 5 dakika kaynat. Bu suya 1 tatlı kaşığı yeşil çay, 1 tatlı kaşığı Mayıs papatyası, 1 parça meyan kökü, 4 adet kakule ekleyip 5 dk demle, süzüp iç.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.