Yağ Aldırma Teknikleri

İnsanlar, ideal kilolarına ulaştıklarında bile, vücutlarının bazı bölümlerindeki dokusal yağ fazlalığından ve çıkıntılardan rahatsızlık duymaktadırlar. Ameliyata girmeden yağ aldırma teknikleri arasında yer alan Zeltiq yağ aldırma yöntemi ile insanların bu sıkıntılarına cerrahi bir işleme gerek olmadan yağ aldırma işlemi yapılmaktadır.

Zeltiq, tüm yağ aldırma uygulamalarını geride bırakacak, bölgesel yağ fazlalıklarının giderilmesi için uygulanmaktadır. Beklentileri çok rahat bir şekilde karşılayan Zeltiq, terapinin uygulanacağı alanda bulunan yağ hücrelerinin sıcaklığının sıfır dereceye düşürülmesi sağlanmaktadır. Yağ hücrelerinin sıfır dereceye düşürülmesi, onları kişinin cildine veya kaslarına herhangi bir zarar vermeden yok olmasına neden olmaktadır.

Zeltiq yağ aldırma tekniğinin uygulama alanı sadece karın bölgesi veya bel bölgesi değildir. Kadınların en çok şikayetçi oldukları basenlere, bacaklara, çene altına ve genital bölgeye, kollara, sırt bölgesine, erkeklerde meme bölgesindeki dokuya yani kişinin vücudunda nerede fazlalık hissediyorsa o bölgelerde kullanılabilmektedir.

Yağ aldırma teknikleri içerisinde yer alan ve devrimsel bir yenilik olarak karşımıza çıkan Zeltiq, dondurma işlemi uygulanarak zayıflama sağlamaktadır. FDA tarafından onaylanan Zeltiq sistemi, vücuttaki yağ hücrelerine dondurucu olan bir soğuk uyguluyor ve vücuttaki yağ hücrelerinin sayısal oranını %20 ile %40 oranında azaltmayı başarmıştır.

Zeltiq Tedavisinin Uygulanması İçin Herhangi Bir Kısıtlama Var Mıdır?

Zeltiq yağ aldırma tedavisinin uygulanması için en uygun adaylar, belirgin bir şekilde herhangi bir kilo fazlası olmayan ama diyet ve spor gibi aktivitelere dirençli olan bölgelerin fazlalıklarından şikayetçi olan kişiler en uygun adaylardır. Zeltiq yağ aldırma tedavisinin en mükemmel yanı ise, tedavi uygulandıktan sonra herhangi bir kilo alma durumu olsa bile, vücuttaki yağ hücreleri azaldığından dolayı tedavinin uygulandığı yer ince kalmaya devam etmektedir.

Zeltiq tedavisi, 40 yaş üstü kadınların en büyük sıkıntılarından olan diyet yapmalarına rağmen kurtulamadıkları değişmeyen bölgelerdir. Bu bölgelerde diyet yapıldığından dolayı yüzeysel hacim kaybı olmaktadır ve kişilerin daha yaşlı ve yorgun gözükmelerine neden olmaktadır. Zeltiq sistemi sayesinde de, değişim olmayan bölgelerdeki yağ dokusu azaltılarak, yüzeysel hacim korunmaktadır. Zeltiq tedavisi uygulandığı sırada, cildin donarak hasar görmemesi için özel olarak hazırlanan pedler bölgeye yerleştirilerek cildin herhangi bir hasar görmesi engellenmektedir.

Zeltiq Tedavisinden Sonra Herhangi Bir Diyet Yapılması Gerekir Mi?

Zeltiq yağ aldırma tedavisi uygulandıktan sonra, kişinin herhangi bir diyet yapmasına gerek olmayacaktır. Tedavinin uygulanmış olduğu bölgedeki yağ hücrelerinin belli bir kısmı öldüğünden dolayı, kişinin herhangi bir diyetsel işlemi uygulamasına gerek yoktur. Herhangi bir diyetsel işlem uygulamadan, dondurma işlemi ile ölen yağ hücreleri vücuttan atılabilmektedir. Atılma işlemi olduğundan dolayı da, yağ hücrelerinin sayısı azalacaktır. Zeltiq tedavisi içerisine giren ve yağ aldırma tedavisi uygulanan kişi, daha sonra kilo alsa bile yağ hücrelerinin öldüğü bölgede herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top