Vipbakim

Yumurta Beyazı İle Sivilce Tedavisi

Yumurta Beyazı İle Sivilce Tedavisi

Yumurta beyazı sivilcelerin azaltılmasına ve yara izlerinin kaybolmasına yardımcı olan, en kolay ulaşabileceğiniz malzeme ve en hesaplı yoldur. İçinde vitaminler ve protainler barındıran yumurta beyazı, doğal yolla hazırlanmış bir sivilce yok edici karışımdır. Cilt hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olur. Cildinizdeki aşırı yağı emer, bu da sebum[1] üretimini dengelemiş olur ve sivilce oluşumunda etkin olan bakterilerin beslenmesini durdurmuş olur. Uygulama sonrasında cildin kurumasına neden olduğuda söylememiz gerekli fakat sonrasında ki bir nemlendirici ile bu sorundan da kurtulup, yağ dengesi sağlanmış sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

       MALZEMELER

  • 2 ya da 3 yurmurta beyazı
  • Bir kase
  • Havlu

      HAZIRLANIŞI

  1. Uygulama öncesinde cildinizi suyla yıkayın ve kurulayın.
  2. Yumurtaların sarısı ve beyazlarını ayırın -istediğiniz kadar kullanabilirsiniz ama normal olarak 2 ya da 3 tane yumurta yeterli oluyor –
  3. Yumurta beyazlarını kase koyup köpük köpük olana kadar çırpın ve daha sonra  bir kaç dakika dinlenmesi için bekletin.
  4. Cildinize uygulama esnasında sadece tek katman olarak değil 3 – 4 katman olarak kullanmalısınız ve bir katman kurumudan diğer katmanı sürmeyin.
  5. Uygulamadan sonra 20 dakika kadar cildinizde bekletin ve daha sonra ılık su ile bu yumurta beyazının çırpılması ile yapılmış sivilce önleyici maskeyi cildinizden çıkartın.
  6. Havlu ile kurulayın. Daha sonra nemlendirici sürün.

[1]- sebum nedir ;

Sebum üretimi androjen denilen hormonlar tarafından yönetilir ve yağ bezlerinde üretilir. Görevi; deride sıvı kaybını engeller, derinin kokusunu oluşturur, deriyi bakteri mantarlardan korur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.