Vipbakim

Yeni Doğan Bebeklerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Yeni Doğan Bebeklerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Yeni doğan bebeklerin tutulma şekli, bakımı gibi şeyleri farklıdır. Hassasiyet ister, özen ister, dikkat ister. Anne baba olanların en çok merak ettiği sorudur yeni doğan bebek bakımı. Hangi ürünleri kullansak sağlıklı olur, bunda katkı maddesi var mı, yok bu boya verir mi, hasta eder mi gibi birçok soru ile karşı karşıya kalırlar. Şimdi birkaç adımda yeni doğan bebek bakımı nasıl yapılır bunu anlatacağız;

  • Yeni doğan bebekler için tercih edilen kıyafetler, teri emen özellikte ve cildin hava almasını sağlayan özellikte pamuklu kumaştan imal edilmiş olmalıdır. El ve ayakları mutlaka kapatılmalı eldiven ve çorap eksik edilmemelidir.

yenidogan

  • Yeni doğan bebekler çok sık emdirilmeli ve gazı çıkartılmalıdır.
  • Yeni doğan bebeğin göbek bağı bakımı doktorun önerdiği ilaç ve şekilde yapılmalıdır.
  • Yeni doğan bebeğin banyosu çok önemli olduğundan büyük bir dikkat ve özen gerektirir. Göbek bağı düşmesi beklenebilir. Göbek bağı düşene kadar nemli, temiz ve ılık bir bez ile bebeğin vücudu silinebilir. Göbek bağı düştükten sonra yanınızda ikinci bir kişi olması şartı ile yıkama işlemi yapılabilir.

yenidogan-bakimi

  • Yeni doğan bebeğin burun, kulak, ağız, göz bakımı yapılmalıdır. Bakım yapılırken çok hassasiyet gösterilmelidir.
  • Yeni doğan bebek bakımı incelik ister. Yeni doğan bebeklerin alt temizliği günde yaklaşık 7 ile 9 kez değiştirilmelidir. Pişik olmamasına dikkat edilmelidir. Nemli, ılık ve temiz bir bezle silinmelidir.

Yeni doğan bebek bakımı için birçok kişi çok şey söyler. Ama sizin bebeğiniz ve siz nasıl bakılacağını daha iyi bilirsiniz. Birçok ağızdan birçok farklı söz çıkacaktır. Siz en iyisini bilirsiniz ve tercih edersiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.