Vipbakim

Badem Yağının Kirpiklere Faydası

Badem Yağının Kirpiklere Faydası

Badem yağının faydası çok olduğundan dolayı kullanım alanları da fazladır. Badem yağı saç, yüz, kaşlar ve kirpikleri uygulanabilir. Bir kadın için kirpik oldukça önemlidir özelliklede makyaj yapımında her kadın uzun ve büyüleyici kirpikler ister işte burada kirpik uzatma yöntemlerinden olan badem yağı tercih edilir badem yağının en güçlü özelliği kıl uzatması ve güçlendirmesidir.

Badem yağları tamamen bitkiseldir zaten bu kadar tercih edilmesinin de sebebi sağlıklı ve fiyatının diğer kimyasal kozmetik ürünlerine göre ucuz oluşudur. Badem yağı, A, K, D, E vitaminleri ve kalsiyum, magnezyum gibi mineraller, proteinler bakımından zengindir ayrıca bunların kirpikleri uzattığı ve güçlendirdiği bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır ayrıca badem yağının rahatlatıcı bir özelliği de vardır.

Badem yağı kirpiklerin kök derisini yumuşatır ve daha çok oksijen almasını sağlar böylece kirpik daha fazla güçlenir daha çok uzar. Bilimsel araştırmalara göre de kirpiklerin daha kısa sürede uzadığı ve daha az kopma yaşadığı açıklanmıştır.

Badem Yağı Nasıl Uygulanır?

Badem yağı uygulanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncellikle badem yağına alerjik reaksiyon gösterip Göstermeyeceğinizi öğrenmeli ve buna göre kullanmalısınız bunu vücudunuzun herhangi bir yerine sürerek bir belirti gösterip göstermediğini anlayabilirsiniz. Badem yağı kolayca kirpiklere uygulanabilir. Kirpik en hassas yer olan göz kapaklarındadır bu yüzden gözlerin yanmaması ve mikrop kapmaması için dikkat etmelisiniz.

İlk olarak ellerinizi güzelce temizlemelisiniz daha sonra badem yağını parmak ucunuza sürerek kirpik tanelerine yavaş yavaş yağı yedirin bu işlemi yaptıktan sonra bol su ile kirpikler durulanmalıdır sakın pamuklu havlularla kurulamayın bunun yerine kâğıt havlu kullanmalısınız. Eğer bu işlemi uyumadan önce yaparsanız gece boyunca kirpiklerinizin kökleri daha iyi beslenir ayrıca fazla yağ sürerseniz görme azlığı yaşayabilirsiniz böyle bir durumda doktorunuza başvurmayı unutmayınız.

Etki yaklaşık olarak bazen 1-2 hafta içinde görülebilir fakat güçlü bir etki içinen az 6 hafta her akşam kullanılmalıdır. Badem yağına ışık ve nem olumsuz etki yaratır bu yüzden buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Unutmayınız ki badem yağının zararı yoktur sadece yanlış kullanım olursa istenmeyen sonuçlar çıkabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.