Vipbakim

Bahar kapınızı çalarken çizgilerinizle vedalaşın!

Bahar kapınızı çalarken çizgilerinizle vedalaşın!

Bahar kapımızda ışıltılı yüzünü gösterirken güneşin aydınlığı; cildimizdeki yaşlanma belirtilerini gözler önüne serebilir. Ancak unutmayın, yaşlanmaya karşı savaşmak sadece sizin elinizde! Yaşam kalitenizi yükselterek ve doğru anti-aging ürünleri kullanarak “zamansızlığa” merhaba diyebilirsiniz!

Cildinizin sadece kış aylarında soğuklarda ya da yaz sıcaklarında kuruduğunu, çatladığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Baharın güzel günlerini yaşamaya başladığınız andan itibaren bulutların arasından beliren güneş ışınları cildinizde yaşlanma belirtilerini hızlandırabilir. Peki bu durumda ne yapmalısınız? Önce kendinizi mutlu etmenin daima genç kalmanın birinci sırrı olduğunu hatırlamalısınız! Dahası mı? Cevaplar yazımızın devamında…

anti-aging-tedavisi
Televizyonda bir programda, evimize gelen gazetenin ilan sayfalarında, hatta yolda yürürken durakların panolarında bile “anti-aging” ürünlerle ilgili bir habere ya da tanıtım yazısına rastlayabiliyoruz. İyi de nedir bu anti-aging ürünler? Anti-aging Türkçe’de “yaşlanma karşıtı” anlamına geliyor. İhtiyaç ve talebe bağlı olarak kategorilere ayrılmış yaşlanma karşıtı sağlık ve bakım ürünleri ise cildinizde gerçek mucizeler yaratabiliyor. Önemli olan yaşınıza ve cildinizin ihtiyacına göre doğru ürünleri doğru sıklıkta kullanmak.

Ne işe yarar?

Anti-aging ürünler sayesinde henüz cildinizde belirgin izler oluşmadan da kırışıklıklara karşı önlem almanız mümkün. Bunun yanında “Eyvah, artık çizgilerim çok belirgin!” diyenlerdenseniz boşuna endişelendiğinizi müjdeleyebiliriz. Güvendiğiniz bir markanın anti-aging ürünüyle var olan kırışıklıklarınızı hafifletebilir, cildinize daha kusursuz bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Güneşe dikkat!

Bahar aylarında güneşin kendini göstermeye başlaması anti-aging etkili güneş ürünlerini de kullanmanız için en doğru zamanlardandır. Bunun yanında “bronzlaşmanın” aslında güneşin zararlı ışınlarına karşı cildimizin verdiği bir tepki olduğunu unutmamalısınız. Güneşin son derece dik bir açıyla geldiği öğle saatlerinde güneşten uzak durmalı, diğer zamanlarda da koruyucu ürünlerinizi ihmal etmemelisiniz. Unutmayın, bu ürünler sadece yazın değil, sizi bütün bir yıl bulutların arkasından bile gözleyen güneşten korur. Uzmanlara göre cilt yaşlanmasının önemli bir diğer nedeni yapay ışınlara sıkça maruz kalmaktır. Bunun yerine anti-aging etkili oto-bronzan kremleri tercih edebilirsiniz.

anti-aging-ne-demek


Anti-aging yaşayın!

Bir uzmana danışarak yaşlanma karşıtı ürünler kullanmanız elbette çok doğru bir sağlık ve bakım adımı. Ancak unutmayın, bedeninize içten de iyi bakmalı, sağlığına özen göstermelisiniz. Bunun için organik ürünler tüketmeniz, sağlıklı beslenmeniz, spor yapmanız sağlık kürünüzün tamamlayıcı parçalarından olacaktır. Uzmanlara göre; özellikle bahar aylarında cildin pürüzsüzlüğünü koruyacak, daha ışıltılı görünmesini sağlayacak somon, yumurta ve ceviz gibi yiyecekleri de beslenme düzeninizin bir parçası haline getirmeniz sağlığınız açısından son derece yararlı.
Tüm bunların dışında; günlük hayatın karmaşası içinde bazen unuttuğumuz “kendimiz” ile de kaliteli zaman geçirmeliyiz. Sık sık kilo alıp vermekten kaçınmak da bizleri hayata karşı sürekli “genç” tutacak yöntemlerdendir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.