Vipbakim

Buhar Banyosu Nasıl Uygulanır

Buhar Banyosu Nasıl Uygulanır

 Unutulmamalıdır ki cildinizde gün içinde sizinle birlikte yorulmaktadır. Güzellik ve cilt bakımı için kullanılan birçok yöntem söz konusudur. Buhar banyosu yöntemide bunlardan birisidir. Yüze uygulanacak buhar banyosu yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak ve bu yöntemi uygulamak isteyenler için bu yöntemin en ince ayrıntılarına kadar size aktarımını sağlayacağız.

Buhar banyosunun cildinizi ölü hücrelerden ve kirlerden arındırarak, kan dolaşımını hızlandırdığı ve buna bağlı olarak cilt gözeneklerinizi açtığı bilinmektedir. Cilt bakımınız için uygulayacağınız herhangi bir yöntemin öncesinde buhar banyosu ile cildinizi kirlerden arındırıp, gözeneklerinizi açmanız çok daha faydalı olacaktır.

Buhar Banyosu Öncesinde Cilt Temizliği

Buhar banyosunu uygulamak isteyen insanlar öncelikle yüzde bulunan kiri ve makyajı temizlemelidirler. Bu temizlik işleminin sabun veya herhangi bir cilt yıkama jeli ile yapılmasının bir zararı yoktur. Fakat bulabilirseniz doğal zeytinyağı sabunu ile bu işlemi yapmanız önerilir. Cildinizdeki makyajı tamamen sildiğinizden emin olduktan sonra buhar banyosu yapabilirsiniz.

Buhar Banyosu Nasıl Uygulanır?

Yüze uygulanacak en etkili ve en pratik buhar banyosu yöntemi ile gözeneklerinizi açarak cilt bakımınızda daha olumlu sonuçlara ulaşmak için yaptığınız yüze uygulanacak buhar banyosu yöntemleri araştırmanıza cevap veriyoruz.

Bir miktar suyu kaynatınız. Kaynattığınız suyu seramik veya cam bir kaba doldurunuz. Yüzünüzü bu buharın üzerine tutarak gözlerinizi kapatınız ve 15 dakika bekletiniz. Bu işlem esnasında kafanızı havlu ile örtünüz. Havlu sayesinde buhar dağılmadan direkt yüzünüze temas edecektir. Bu işlemi uygularken su içine atacağınız bazı kokulu maddelerden de faydalanabilirsiniz.

Buhar Banyosuna Eklenebilecek Malzemeler

Buhar banyonuza papatya ve lavanta ekleyerek daha rahatlatıcı ve dinlendirici etkiye sebep olabilirsiniz. Limon ve nane karışımı ile cildinize enerji verebilir, bergamot otunu kaynattığınız suya ekleyerek stres azaltıcı etkisine de kavuşabilirsiniz. Nane ve okaliptüs eklediğinizde ise bu işlemi yaparken aynı zamanda soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Buhar banyosu yaptıktan sonra cildinize istediğiniz herhangi bir doğal yöntem ile cilt bakım maskesi uygulayabilirsiniz. Yüze uygulanacak buhar banyosu yöntemleri araştırmalarınız doğrultusunda cilt bakımınız için olumlu sonuca ulaşmak için buhar banyosu sonrasında maskenizi unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.