Vipbakim

Burun Küçültme Yöntemleri

Burun Küçültme Yöntemleri

Burun küçültme yöntemleri : Büyük burnun görüntüsünü daha küçük hale getirebilmek için uygulanan yöntemler birbirinden farklıdır. Ameliyatla burun küçültme yöntemleri olduğu gibi makyaj tekniklerinden faydalanarak geçici burun küçültme işlemleri de yapılabilir.

Ameliyat ile Burun Küçültme

Büyük, Kancalı veya her türlü şekil bozukluğu olan burunlar için en etkili yöntem şüphesizki Burun estetiğidir. Fakat burun estetiği yaptırmadan önce bilmeniz gerekenleri ameliyat ile burun küçültme konusu sonunda yer alan linkten daha detaylı öğrenmelisiniz.

Ameliyat ile burnunuzun şeklini küçültmek istiyorsanız lokal anestezi ile bir müdahale geçirmeniz gerekir. Buruna yapılan ameliyat burnun memnun olunmayan kısımlarının kırılarak veya dokudan ayrıştırılarak yapılmasıyla elde edilir. Ameliyat sonrası yüz bölgesinin bazı kısımlarında şişlikler görülür. Oluşan şişliklerin 10 gün içinde geçmesi beklenir. 2 hafta sonra burnunuzdaki bütün tamponlar çıkarılır ve başarılı bir burun ameliyatı geçirmiş olursunuz. Burun küçültme ameliyatında istediğiniz burun boyutu yüz yapısına uygun belirlenmelidir. Çok küçük bir burun geniş bir yüz yapısında estetik durmayacaktır.

Makyaj Teknikleri ile Burun Küçültme

Makyajınız ne kadar estetik olursa olsun burnunuzun büyük olması yaptığınız makyajı arka plana atabilir. Sadece burnunuzun dikkat çektiği bir makyajı taşımak istemezsiniz. Bu nedenle burnun en üst bölgesine açık renk bir fondöten sürerek bu bölgeyi ortaya çıkarabilir. Kalan bütün tarafı koyu renk fondötenle geri plana atabilirsiniz. Bu ipucunda dikkat etmeniz gereken tek şey memnun olmadığınız bölgeleri koyu renk fondötenle saklamaktır.

Not: Bunun yanında yüz kaslarını çalıştıran kırışıklıkları engelleyen birçok egzersizle birlikte burun şekli değiştirilebilir fakat küçültülemez. Burun küçültme işlemi hiçbir doğal maskeyle veya kremle sağlanamaz. Bu nedenle önerilen bilgiler doğrultusunda burnunuzu nasıl küçültmeniz gerektiğini seçebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.