Vipbakim

Cildinizin Daha Genç Ve Dinç Görünmesini Sağlaya Yüz Germe Hareketleri

Cildinizin Daha Genç Ve Dinç Görünmesini Sağlaya Yüz Germe Hareketleri

Zamana ve yerçekimine karşı koyamayan yüzümüz için bir kaç yüz germe hareketi ile beklenen sonu geciktirebiliriz. Günde birkaç dakika ayırarak yapacağınız egzersizler cildinizin daha genç ve dinç görünmesini sağlayacaktır. Yaşlanmamak için kullandığınız pek çok üründen daha olumlu ve uzun süreli etkiler bırakacaktır.

Yüzdeki mimikleri düzenli olarak yapmak cildi daha esnek, hızlı ve uyumlu hale getirecektir. Böylece kaslar hızlı çalışacak ve sağlıklı şekilde mimik yapmaya devam edecektir. Bu da yaşlanmayı geciktirecektir.

Alın Egzersizleri

Parmak uçlarınızla göz kapaklarının kapalı kalmasını sağlarken, kaşlarınızı yukarı kaldırın. Bu egzersizi on kere yapabilirsiniz. Aynı egzersizi tek kaşınızı kaldırarak da sırayla onar kere yapabilirsiniz.

Gözleriniz karşıya sabit bakarken elinizle alnınızı gerdirin, ona kadar sayın ve bırakın.

Göz Egzersizleri

Gözleriniz kapalı şekilde aşağı bakarken, kaşlarınızı olabildiği kadar yukarı kaldırmaya çalışın.

Gözaltı derilerinizi parmak uçlarınızla çekerek yukarı kaldırmaya çalışın. Refleks olarak gözlerinizi kapatmak isteyebilirsiniz ancak açık tutmaya çalışın. Göz altı torbaları, şişlik ve morluklar için bu egzersiz çok faydalıdır.

Yanak Egzersizleri

Büyükçe bir şekilde gülümseyin. Gülümserken parmaklarınızla yanaklarınızı yukarı çekmeye çalışırken, dudağınızı aşağı doğru itin. Bir üçgen görüntüsü vermeye çalışın yani.

Yine gülümserken tek yanağınızı yukarı çekerek ona kadar sayın. Aynı işlemi diğer yanak için de uygulayın ve ona kadar sayın.

Alt Çene Hattı Egzersizleri

Cilt sarkması ilk olarak alt çenede görüleceği için burası önemlidir.

Alt çenenizi aşağı çekerek ağzınızı açın ve yanaklar içeri doğru gelsin. Bir nevi acı bir şey yediğinizde ağzınızı açmanız gibi. Bu şekilde ona kadar sayın.

Ağzınızı hafif açarak suratınızı ekşitmeye çalışın. Elmacık kemiklerinizi ellerinizle sabit tutarak hareketi yapmaya çalışın. Bu şekilde yine ona kadar sayın.

Dudak Egzersizleri

Ağzınızı açarak büyükçe bir O harfi yapın. Bunu on kere tekrarlayın.

İki parmağınızı dudaklarınızın ucuna koyarak iki kenara çekin. Bu hareketi de on kere yapın.

Yüz germe hareketleri düzenli olarak yapıldığı takdirde cildiniz daha dinç ve gergin olacaktır. Bu nedenle her gün mutlaka yapmaya çalışın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.