Vipbakim

Doğal Peeling Yöntemleri

Doğal Peeling Yöntemleri

Doğal ve daha sağlıklı bir şekilde yaşamak hepimizin hakkıdır. Bir kadın olarak çoğu zaman sağlıklı yaşamdan ve aynı zamanda doğal yöntemlerden bahsederiz; ne yazık ki bu metotlar çerçevesinde pek de uyduğumuzu söyleyemeyiz. Havalar henüz soğuk olsa bile; yaz aylarına çok yaklaştık ve cildimizin de yenilenmeye ihtiyacı var. Aklımıza gelebilen tek durum ise; peeling yapmak ve cildimizi yenilemek olacaktır. Doğal peeling yöntemleri adı altında bu yazıda; hangi malzemelerle peeling yapılabildiğine bakacağız.

Doğal Peeling Yöntemleri

Şeker Peelingi

3 yemek kaşığı toz şekeri bir kabın içerisine koyun ve daha sonrasında ise; bir miktar su ekleyin. Bu karışımı cildinize sürün ve tahriş etmeden yüzünüzü ovalayın. Daha sonrasında ise ılık su ile cildinizi temizleyin. Bu işlemden sonra yüzünüze soğuk su çarparak gözeneklerinizi kapatabilirsiniz.

Karbonat Peelingi

Karbonat asit içeren bir madde olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer cildiniz hassas ise; bu karışımı kullanmamanızı öneririz. Karbonat ve suyu karıştırdıktan sonra; cildinize peeling yapıyormuş gibi uygulayın ve daha sonrasında cildinizi ılık su ile temizleyin.

Avokado, Bal ve Şeker Peelingi

Bir adet avokadoyu ezerek oluşturacağınız bu maske sayesinde; hem gözenekleriniz küçülecek hem de cildinizde ki sivilceler kuruyacaktır. Bir adet avokadoyu ezin ve içerisine; bir kaşık şeker ve iki kaşık bal ekleyin, eğer cildiniz yağlı ise taze sıkılmış iki çay kaşığı limon suyu ekleyin ki cildiniz de daha iyi bir etki yaratsın. 15-20 dakika kadar bekletilen bu maske, ardından ılık su ile durulanması gerekecektir.

Yağ ve Şekere Peelingi

Doğal olan ve aynı zamanda etkisi bilinen yağları kullanmak oldukça faydalı olacaktır. Bu bağlamda ise; peeling tarifinin sonunda önereceğimiz yağları kullanabilirsiniz. Omega-3 bulunan her yağ oldukça etkili bir peeling yöntemini de beraberinde getirecektir. Bu sayede gereksiz ürünlere de boş yere para vermemiş olacaksınız. Birazdan bahsi geçecek olan yağlardan iki yemek kaşığı bir kabın içerisine ekleyin ve daha sonra bir yemek kaşığı şekeri ekleyin. Bir pamuk yardımı ile dairesel hareketler dahilinde yüzünüze peelingi uygulayın. Daha sonrasında ise; ılık su ile cildinizi durulayın.

Tavsiye Edilen Yağlar

  • Jojoba yağı
  • Papatya yağı
  • Çay ağacı yağı
  • Argan yağı
  • Badem yağı
  • Kuş burnu yağı
  • Zeytinyağı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.