Vipbakim

Doğum Sonrası Yüzde Lekeler Nasıl Geçer?

Doğum Sonrası Yüzde Lekeler Nasıl Geçer?

Bir insan dünyaya getirmek ve bu insanı 9 ay boyunca karnınızda taşımak; kadınlar için en huzur verici ve aynı zamanda en güzel duygudur.  Özellikle de bir kadının vücudunda ki değişiklikler, en beklenmedik durumların başında geliyor. Gerek fazla kilolar olsun gerek ise de yüzdeki lekeler olsun, hepsi hamileliğin getirdiği durumlardan sadece bazılarıdır. Peki, doğum sonrası yüzde lekeler nasıl geçer? buna bakalım.

Doğum Lekelerine Çözüm

Süt cilt bakımı için en güzel malzemelerden birisidir. Sadece doğum lekeleri üzerinde değil; cildi nemlendirmek içinde sütü kullanabilirsiniz. Süt kendi başına oldukça faydalı oluyor olsa bile; aynı zamanda hardalla karıştığı zamanda lekelere çok faydalıdır. Akşamdan bu karışımı yapın ve leke olan yere uygulayın.

Limon, her ne kadar asidik bir özellik taşıyor olsa bile; cilt lekeleri üzerinde oldukça olumlu bir sonuç göstermektedir. Hem cilt lekelerini hem de doğum lekelerini azaltır ve zamanla yok eder.

Gün içerisinde iki kere, 4’e böldüğünüz soğanı leke olan yere uygulayın ve düzenli olarak kullanım sonucunda farkı göreceksiniz.

Elma sirkesi ve yulaf ezmesi de, her ne kadar kulağa ilginç geliyor olsa bile, hamilelik lekeleri üzerinde oldukça olumlu etkisi vardır. Bu iki malzemeyi karıştırın ve ardından cildinize uygulayarak 15 dakika bekletin ve ardından durulayın.

Salatalık, kayısı ve çilek suyu en güzel karışımlardan birisidir. Eğer göz çevrenizde ki lekeler yoğunsa; 3 malzemeyi karıştırın ve bu bölgeye uygulayın.

Lekelere Bitkisel Çözüm

1.Çözüm

  • Portakal suyu (1 kaşık)
  • Maydanoz suyu (1 kaşık)
  • Limon suyu (1 kaşık)

Bu 3 malzemeden eşit miktarda sularını alın ve bir kapta karıştırın. Sonrasında ise lekelerin üzerine damlatın ve gün içinde sadece 1 kez uygulayın. Zamanla lekelerin azaldığını göreceksiniz.

   2.Çözüm

  • Yarım Limon
  • 1 çay kaşığı şeker

Haftada 2 kere bu peelingi uygulayabilir ve etkisini kısa zamanda görebilirsiniz.. Malzemeleri karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Biraz zaman geçtikten sonra lekelerin soyulduğunu göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.