Vipbakim

Erkek Yüz Bakımı

Erkek Yüz Bakımı

Kadınlarımız gibi tıpkı erkeklerinde doğru cilt bakımı uygulamaları içerisinde olması önemli bir faktördür. Bu sebepten dolayı da temel olarak doğru ürünleri uygulamak sizlerin pek çok cilt formunu doğru şekilde uygulamanızı tetiklemektedir.

Bugüne kadar milyonlarca erkeğimiz cilt bakım gibi durumları sağlayamadıklarından dolayı ciltte oluşabilecek problemler ve buna benzer sorunsallar ile karşılaşmak durumunda kaldılar. Sunacağımız erkek yüz bakımı önerileri ile birlikte artık sizler için cilt bakımı uygulaması yapmak hiç ama hiç zor değil.

Erkek İçin Cilt Bakım Önerileri!

  1. Tıraş yapmak en iyi peelingtir. Ciltte ki ölü derileri atmasının yanı sıra tıkalı olan gözenekleri de açacak bir formül türüdür. Bu yüzden haftada en az 2 kez tıraş yaparak cildinizi bakımlı bir hale dönüştürebilirsiniz.
  2. Sıcak suda yıkanmak yerine ılık su tercih edin! Bu durum ciltte ki kanın daha fazla hızlanmasını sağlayacağı gibi temiz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Hiçbir doktor kaynar su önermemektedir. Bu yüzden her daim duşunuzu alırken olabildiğince soğuğa yakın olmak koşulu ile ılık ayarlamaya bakın.
  3. Nemlendiriciler kullanın! Erkekler için pek çok kozmetik markası kaliteli nemlendiriciler sunmaktadır. Bu ürünleri satın alarak günlük olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
  4. Yüzünüzü sabunla yıkamak yerine yüz temizleyici jeller kullanmak daha doğrudur. Sabun direkt olarak kıl gözeneklerine zarar vermektedir.
  5. Sakal tıraşı olmadan önce cildi yumuşatmaya önem verin. Diğer türlü pütürlü bir cilt durumu ortaya çıkabilir.
  6. Havlu kullanmayın! Havlu kullanımı ne kadar az olur ise, cilt o kadar dinç kalır!
  7. Güneş koruyucu kullanın! Özellikle yaz havalarında dışarıya çıkmadan önce güneş koruyucu faktörlü ürünleri cildinize sürün.
  8. Kokulu ürünler kullanmamaya dikkat edin! Sentetik malzemelerin bolca bulunduğu bu ürünler cildi bir hayli zararlı bir forma sokmaktadır.

Erkek İçin Neden Tıraş Önemli?

Bu durum hakkında çokça araştırmalar yapıldı ve özellikle erkek yüz bakımı için doktorların en çok önerdiği formüllerden bir tanesi de tıraş! Tıraş yapmak cildinizin gözeneklerini açar, ölü derilerden kurtulmanızı sağlar! Şöyle düşünelim, tıraş sonrasında var olan derinizin bile 1-2 kat kadar renk açıklığı yaşadığını görmek mümkün oluyor. Böyle bir formül uygulandığı zaman cildin de istenilen bakıma ulaşması durumu söz konusu olabilmektedir. Fakat daima tıraş öncesi ve tıraş sonrası yumuşatıcı jeller ve ürünler kullanmalıyız. Çünkü diğer türlü ciltle alakalı sorunsallar yaşama durumu mümkün olabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.