Vipbakim

Evde Kaş Almanın Püf Noktası

Evde Kaş Almanın Püf Noktası

Kaşlar ifadenizi biçimlendirmektedir. O yüzden yanlış alındığı zaman oldukça fazla kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Nasıl Almalıyız?

Öncelikle bilmeniz gereken şey şudur ki kaşlar ifadelerin ilk ve tek sahibidirler. Bu nedenle kesinlikle kaşlarınızı alırken ya da aldırırken son derece dikkatli olmanız gerekmektedir. Öncelikle kullandığınız cımbız son derece etkili olmaktadır. Küçük ve ince telli kaşlar almak için ince uçlu cımbızları tercih etmeniz de fayda vardır. Düz uçlu olan cımbızlar ise daha kalın kıllar için kullanılması gerekmektedir. Eğimli uç maksimum kontrol sağlayan her işe yarayan cımbızlar arasında olmaktadır.

Kaşlarınızı alırken üstlerine dokunmayın gibi yanlış bir kanı bulunmaktadır. Kaşlarınızı alırken neden bir kısmını bırakasınız ki. Normal ve düzgün bir şekilde aldığın sürece herhangi bir problem olmamaktadır. Düzgün alırsanız bir bozulma yaşanmayacaktır. Doğru alabilmek için kaşlarınızı öncelikle yukarıya ve dışarıya doğru taramanız gerekmektedir. Bunun için kaş fırçası kullanabileceğiniz gibi eski bir maskaranın ucunu da kullanabilme olanağınız vardır. Neyle tarandığının bir önemi yoktur.

Doğru ve düzgün tarandığı sürece. Sonrasında yapmanız gereken şey uzun olduğunu düşündüğünüz kılları düzgün ve iyi bir makas yardımı ile kesmeniz gerekmektedir. Kaşlarınıza en iyi şekli verebilmek için önceden nereleri alacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Ki sonrasında sorun yaşama olanağınız olmasın. Bir göz kalemi yardımı ile kaşlarınızın bitiş çizgilerini en doğru şekilde belirleyiniz. Kaşlarınızın bitiş çizgisini hallettikten sonra cımbız yardımı ile çıkış yönlerine göre kaşlarınızı alınız. Kaşlarınıza kavis verirken özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Gözlerinizin bitiş yönüne göre yapmamanızda büyük fayda bulunmaktadır. Kaşlarınızı artık daha kalın ve daha doğal bırakmanız da fayda vardır. Çünkü son zamanların en büyük trendi olmaktadır.

Püf Noktalar

Kaşlarınızı öncelikle kesinlikle taramanız gerekmektedir. Çünkü nasıl şekil vereceğinizi belirleyen şey çizgilerinizle belirli olacaktır. Sonraki adımlarda da dikkat etmeniz gereken şeyler sadece almanız gereken yerleri almaya özen göstermenizdir. Ekstra bir şekilde farklı yerleri almamanızda fayda vardır. Bu senenin modası olan kalın kaş uygulamasına da kulak verirseniz her şey daha güzel olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.