Vipbakim

Evde kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri

Evde kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri

Kimi güzellik hileleri kalıcı olmamasına rağmen; bizleri o an için yatıştırabilir. Bizler için ise en önemli meselelerden birisi kalıcı olmasıdır. Özellikle de uzatmak veya gürleşmek mevzu bahis olduğu zaman; aklımıza gelen veya etrafımızdan duyduğumuz her yolu denemeye, kendimizi mecbur hissederiz. En azından denemiş oluruz ve bir şey kaybetmeyiz. Konu güzellik ise; biliyorsunuz ki kadınlar hiçbir zaman arka planda durmazlar ve her zaman için her yolu mubah sayarlar. O halde güzellik adına; kirpiklerin uzaması için ne yapılmalı bunu inceleyelim.

Kirpikleri Uzatmak İçin 

Her yolu denediniz ama bir türlü kirpiklerinizin gürleşmesi ve aynı zamanda uzaması için bir yöntem bulamadınız, o halde bunlardı deneyin. Öncelikli yollarda birisi; vazelin uygulaması olacaktır. Kirpiklerinize ister temiz elleriniz yardımı ile isterseniz de; kulak çubuğu ile vazelini uygulayabilirsiniz. Vazelin, kirpikleri dış etkenlerden korumak ile birlikte aynı zamanda da; nem dengesini sabitlemeye yardımcı olmaktadır. Bu sayede kirpikleriniz, düzenli kullanım sonucunda, daha sağlıklı olacaktır.

Kirpik Uzatmada Doğal Yağlar

Gerek uzmanlara göre olsun gerek ise de kullananlara göre olsun; en etkili kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemlerinden bir tanesi;doğal yağ kullanımıdır. Her ne kadar bizler, kimi doğal yağlardan şikayetçi olsak bile, aslında ne kadar faydalı olduklarını daha sonradan anlayabiliyoruz. Kirpikleri için ise; en doğal yağ olarak nitelendireceğimiz yağ; E vitamini, zeytinyağı ve hint yağıdır. Bunları da gece yatmadan ya da günün herhangi bir saatinde uygulayabilirsiniz.

Kirpik Uzatıcılar

Artık her yolu denedikten sonra da başka bir çözüm kalmadığını örünce, mecburen eski yöntemlere başvurmak durumunda kalabiliyorsunuz ki; aslında pek de etkisiz sayılmazlar. İçinde çeşitli vitaminler ve aynı zamanda da aloe vera olan ürünler, kirpiklerin gerek uzaması anlamında gerek ise de gürleşmesi anlamında en etkili yöntemlerden birisidir.

Kirpik Koruyucu Kullanmak

Piyasaya baktığımız zaman, en ünlü ve aynı zamanda en kaliteli dediğimiz maskaralar bile; bir süre sonra kirpiklerimize zarar verebilir. Özellikle de kirpik dökülmeleri oldukça fazlalaşabilir. Bunun için, maskara uygulamadan önce, kirpik koruyucu kullanmalısınız ki; kirpikleriniz zarar görmesin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.