Vipbakim

Evde Kolayca Uygulanan 3 Doğal Yüz Beyazlatma Yöntemi

Evde Kolayca Uygulanan 3 Doğal Yüz Beyazlatma Yöntemi

Yüz beyazlatmak son dönemlerde kadınların en çok uyguladığı yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle cildinde ki ton farklılığından rahatsız olan kadınlarımızın uyguladığı yüz beyazlatma yöntemleri kesin ve doğru sonuçlar verdiğinden dolayı oldukça etkili bir yoldur. Sizlere bu anlamda sunacağımız farklı çözüm önerileri ile birlikte artık doğal yöntemler ile yüz beyazlatma yolları nelerdir? Açıklığa kavuşturacağız.

İlk Yöntem: Yumurta Maskesi!

Yumurta maskesi cilt beyazlatmada en çok kullanılan kürdür. Yapmanız gereken şey ise yumurtanın beyazını cildinize sürmek ve daha sonra 25-30 dakika kadar beklemektir. Daha sonra cildinizin kuruduğunu fark edeceksiniz. Bu maske türünü haftada 2 kez uygulamanız durumunda da kesin çözüm almakta fayda vardır.

İkinci Yöntem: Pirinç Maskesi!

Pirinç maskesini kendinizde yapabilir, dışardan da satın alabilirsiniz. Öncelikle bir su bardağı pirinci yıkamalısınız. Daha sonra süzdüğünüz duyu bir kap içerisinde toplayın ve 1 gün kadar dinlendirdikten sonra dibe çöken tozları ayrıştırarak alın. Suyun dibine kalan bu tozlara 1 çay bardağı sür ekleyin ve krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Elle veya uygun bir fırça ile cilde uyguladıktan sonra cilt renginizin kısa bir sürede açıldığını fark edeceksiniz.

Üçüncü Yöntem: Maydanoz Maskesi!

1 demet kadar maydanozu sıcak bir suyun içerisine bırakın ve 25-30 dakika kadar bekletin. Daha sonra suyu cildinize sürün. Bu maske türünü sabah, öğle, akşam; ne zaman isterseniz uygulayabilirsiniz. Ayrıca hazırlanmış olan suyu buzdolabında 5-6 gün kadar da saklayabilirsiniz, herhangi bir bozulma göstermez ve etkisini kaybetmez!

Bu yollarla beraber cilt beyazlatma kaçınılmaz olarak sizlere sunulacak bir yöntemdir. Doğru çözüm önerileri ile birlikte kesin ve kalıcı yollar bulmak mümkündür. Tabii ki uygulanacak olan maskenin doğru bir şekilde ayarlanması ve uygulanması da büyük bir önem taşımaktadır.

Maske Yapılmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

  1. Mutlaka cildinizin temiz olmasına dikkat edin. Mümkünse tonik ve jel yardımı ile cildi iyice temizleyin.
  2. Ellerinizin temiz olması önemlidir. Yıkamadan maske ile temasa geçmeyin.
  3. Ciltte duracak süre kadar beklemeye önem verin. Çünkü etkisini bu süreçlerde gösterecektir.
  4. Süreç belirtilmemiş olan maskeler ise daimi olarak yüzde kalabilir. Herhangi rahatsızlık veya görünüm farklılığı vermez.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.