Vipbakim

Göz Altı Morluklarına İyi Gelen Kremler

Göz Altı Morluklarına İyi Gelen Kremler

Günlük yaşamda çeşitli nedenlerden ötürü insanlarda göz altı morlukları meydana gelmektedir. Genellikle yoğun stres, uykusuzluk gibi nedenler göz altı morluklarının en bilinen nedenleri arasında yer almaktadır. Bu sorun pek çok kişide görüldüğünden dolayı çözümü için de çeşitli kremler, doğal yöntemler oldukça fazladır. Göz altı morluklarına karşı krem satın almak isteyen kişiler için birkaç krem türü ön plana çıkmaktadır.

Göz altı morluklarına iyi gelen kremlerin başında uygun fiyatlı olarak arnica krem gelmektedir. Özellikle yeni doğum yapan kadınlar bu kremi yaygın olarak kullanmaktadır. Krem eczanelerden temin edilmektedir. Kremin içerisinde bulunan arnica bitkisi göz altı morluklarının kısa süre içerisinde tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır. Gün içerisinde üç kez göz altlarına sürmek ve düzenli kullanmak etkili sonuç için yeterlidir.

Göz Altı Morlukları İçin Kremler

Göz altı morluklarına iyi gelen kremler incelendiğinde Kiehl’s Clearly Corrective Dark Circle Perfector SPF3 adlı krem son derece işe yaramaktadır. Fiyatı yaklaşık yüz elli beş lira civarında olan bu ürün içerisinde bulunan etkin maddeler sayesinde göz altlarında oluşan morlukları tedavi etmektedir. Yapı itibariyle BB kreme benzemektedir. Göz altında bulunan morluklar ve kahverengi halkalar bu kremle ortadan kalkmaktadır.

Göz çevresindeki morluklara fayda sağlayan kremlerden biri de Estée Lauder Advanced Night Repair Eye Synchronized Complex II adlı kremdir. Bu krem aynı zamanda yaşlanma belirtilerini de en aza indirmektedir. Düzgün kullanıldığı takdirde göz altlarında fark edilir biçimde canlanma ve morlukların geçmesini sağlamaktadır. Fiyat olarak bakıldığında ise yaklaşık yüz yetmiş lira civarında bir fiyata sahiptir.

Göz Altı Morluklarına İyi Gelen Öneriler

Göz altı morluklarının oluşumunu en aza indirmek için öncelikle düzenli beslenilmeli ve bol su içilmelidir. Göz çevresine aşırı makyaj yapmaktan kaçınılmalıdır. Yapılan makyaj da dikkatli biçimde temizlenmeli, temizleme esnasında masaj yapılmalı ve bölgedeki kan akışı hızlandırılarak canlanma sağlanmalıdır. Bunun yanı ısıra poşet çay demlendiğinde demlenmiş poşeti göz altlarına koyarak bekletmek de göz altı morluklarına çözüm olmakta ve işe yaramaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.