Vipbakim

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır

Kadınların bakıma ne kadar önem verdiklerini hepimiz biliyoruz. Bir günü bakımsız geçirmediklerini ve aynı zamanda o bakım süreçlerinde ne kadar titizlikle davrandıklarını az çok biliyoruz. Gerek saç için olsun gerek yüzde ki siyah nokta ve sivilceler için olsun gerek ise de günün yorgunluğunu azaltmak için olsun; her şekilde bir bakım uygulayabilirler. Ama son zamanlarda, havalardan da biraz etkilendiğimizi göz önünde bulundurursak; en korktuğumuz şeylerden birisi şüphesiz ki göz altlarımız olacaktır. Gerek morluklar olsun gerek ise de; uykusuzluk olsun her zaman için maalesef göz altlarımız bu gibi durumlara uygun değildir. Bunun için bir bakım uygulanması gerekecektir, göz çevresi bakımı nasıl yapılır sorusuna burada cevap arayacağız.

Göz Çevresi Bakımı

Baktığımız zaman sadece uykusuzluk veya yorgunluk, etken olmuyor. Gerek uygun olmayan ve aynı zamanda tahriş edici ürünler olsun gerek ise de göz çevremizin hassas oluşu olsun, bunların hepsi bir tehdit unsuru olmaktadır. Ama şunu unutmamak gerekir ki; bunun içinde bir çözüm bulunmaktadır. Yeteli beslenme olsun ya da yeterli uyku olsun hepsi bir etken olacaktır.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Maske

1 çay kaşığı çilek balı, 1 tatlı kaşığı arı sütü ve 1 çay kaşığı buğday yağı oldukça etkili olacaktır. Bunların hepsini karıştırdıktan sonra; parmak uçlarınız sayesinde göz ve çevrenize masaj yapmaya başlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

Göz Şişkinliğinizi İndirmek İçin

Gerek dışarı çıkarken olsun gerek ise de eve bir misafir geleceği zaman olsun bizlerin muhakkak kendine çeki düzen vermesi gerekecektir. Ama bir şekilde kendimizi saldığımız zaman maalesef, kendimizi toparlayamayacak duruma gelebiliriz. Yüzümüz ve aynı zamanda gözlerimiz şiş bir şekilde kimsenin karşısına çıkmak istemeyiz, bunun için çözüm ise; buz maskesi olacaktır. Dolaptan alacağınız buzu gözlerinize sürerek şişkinliği indirebilirsiniz ve daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Göz Çevresi Bakımında Doğru Seçim İçin

Öncelikle doğal yöntemler her zaman ki gibi çok etkili olacaktır ve uzmanlarda bu konu hakkında hem fikirlerdir. Bir diğer kuram ise tahrişi önleyici ve aynı zamanda tahriş etmeyecek ürünler kullanmaktır. Her zaman bahsettiğimiz gibi aslına bakarsanız; düzenli uykuyu ihmal etmeksizin, gözlerinizin bakımının yarısını tamamlamış olacaksınız. Ama bunun yanında kullandığınız makyaj malzemeleri de kalitesiz olmamalıdır, göz çevresi hassas olduğu için çok çabuk tahriş olacaktır.

  Göz Altı Bakımı

Göz altı morlukları bir kadının canını sıkan en sıkıntılı noktalardan bir tanesidir. Her ne kadar elimizde olmasa bile; maalesef bir şekilde o göz altı morlukları oluyor. Buğday yağını göz altlarınıza uygulayın, bu uygulama da yüzük parmaklarınız oldukça önemli bir faktördür. Bunun sebebi ise; yüzük parmaklarının olan hassasiyetidir. Düzenli uyguladıktan sonra sonuçlarını da en güzel şekilde alacaksınız ve bu sayede sağlıklı bir yüze kavuşacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.