Vipbakim

Gözaltı Kırışıklıkları Neden Oluşur?

Gözaltı Kırışıklıkları Neden Oluşur?

Göz çevresinde kuruma, yaşlanma ve genetik etkiler nedeniyle kırışıklıkların görülmesi normal olarak kabul edilir. Yaş almakla ilgili olan bu durum geciktirilebilir.Gözaltı kırışıklıkları denildiğinde ilk akla gelen sorun yaşlı görünümdür.

Yaşlı görünmek her zaman yaşın büyük olmasıyla ilgili değildir. Birçok kişinin genç yaşta karşısına çıkan kırışıklıklar ciddi sorunlara neden olabilir. Gözaltı kırışıkları neden olur sorusunun ilk cevabı cildin kurumasıdır. Kuru ciltler daha hızlı kırıştığı için bakım konusunda sorun yaşanabilir.

Göz çevresinin 25 yaş itibariyle nemlendirilmesi, kozmetik ürünler kullanılırken arınmanın sağlanması son derece önemlidir. Bu yüzden gözaltı kırışıkları söz konusu olduğunda ilk adımı nemlendirici ürün kullanımıyla atmalısınız.

 Gözaltı Kırışıklarının Diğer Nedenleri

Gözaltı kırışıkları nemsizlik ve kuru cilt nedeniyle görülür demiştik. Bunun dışında görülme nedeni de genetik etkilerdir. Genetik açıdan erken yaşlanmaya müsait cildiniz varsa, kırışıklar görülebilir.Güneş son derece zararı etkilere yol açan bir etkendir. Güneş nedeniyle göz çevresinin kırışması çok sık karşılaşılan bir durumdur. İklimsel etkiler,  hareketsiz yaşam, cilt bakımında özensiz davranmak ve su tüketiminin yetersiz olması da göz kırışıklıklarının temel nedenleri arasında yer almaktadır.

Sigara ve alkol tüketimi de gözaltı kırışıklarının nedenleri arasında yer alır. Güneş ışınlarından korunmuyor olmanız da gözaltı kırışıklarına neden olabilir. Birçok kişi bu kırışıkların önlenmesi için çeşitli yüz egzersizleri yaparak çözüm bulmaktadır.

 Göz Kırışıklarının Tedavisi

Göz kırışıklarının tedavisi için öncelikle göz çevresi bakım kremleri kullanılır. Hafif masaj hareketleriyle birlikte sürülen kremler göz kırışıklarının derinleşmesini önleyebilir. Kuruyan cilt gerginleşir ve kırışır.

Bunun önüne geçmek için de göz kırışıklıklarına uygun tedavi yöntemleri botoks gibi geçici çözümler olabilir.Ancak göz çevresi kremlerine ne kadar erken başlarsanız, o kadar erken sonuç alırsınız. Gözlerinizin daha derin bir bakışa sahip olması için makyaj yaparken makyajın da mükemmel biçimde temizlenmesi gerekir.

Göz çevresinde kalıcı bir çözüm ne yazık ki günümüz koşullarında ortaya çıkmamıştır. Kırışıklık tedavisi söz konusu olduğunda botokstan çok yararlanılabilir. Ama botoks derinleşmiş kırışıklıklar için de iyi çözüm sunmaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.