Vipbakim

Gözaltı Torbaları İçin Evde Uygulayabileceğiniz 5 Doğal Bakım

Gözaltı Torbaları İçin Evde Uygulayabileceğiniz 5 Doğal Bakım

Gözaltı torbaları hem makyajla hem de makyajsızken kötü gözükür. Anlık makyaj girişimleriyle kapatılamadığı için; uzun süreli çözümlere ihtiyaç vardır. Sizler için önereceğimiz doğal bakımlarla; gözaltı torbalarınızı hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Göz Altı Torbalarına Doğal Çözüm Yolları

  • Göz altı torbalarına çözüm olarak ; -2 adet çileği; ince dilimler halinde kesin. Kestiğiniz çilek dilimlerini gözaltına yapıştırın. Her iki gözde uyguladığınız çilek kürü ile; göz altlarındaki torbalanmalar en aza indirgenecektir. 10 dakika bu şekilde kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz.
  • Göz Altı torbalarına Çözüm ; – 1 adet poşet çay, 1 çay kaşığı zeytinyağı Poşet çayı demledikten sonra  buzdolabına koyun. 1 çay kaşığı zeytinyağının gözaltı torbalarına sürün. Üzerine buzlukta beklettiğiniz; çay poşetlerini yapıştırın. 2 adet olacak şekilde soğuttuğunuz poşet çaylar; gözlerinizde 10 dakika kalabilir. Göz altlarının serinlediğini ve göz altı torbalarının azaldığını göreceksiniz.
  • Göz Altı torbaları için ; – Kahve telvesi ile yaptığınız gözaltı kompresi  gözlerinizin altındaki torbaların önüne geçer. Göz altların da meydana gelen torbalanmalara karşı kahve telvesi çok etkilidir. 20 dakika beklettikten sonra; yıkayabilirsiniz. Yıkadıktan sonra nemlendirici bir krem ile masaj yapmalısınız.
  • Göz altı torbalarına bakım ; – 1 adet orta boyadaki patatesi çiğ bir şekilde rendeleyin. Rendelediğiniz patatesleri göz altlarına yapıştırın. 20 dakika sırt üstü uzanın. Göz altındaki torbaların kaybolması için, haftada 1 kere uygulamanız gereken doğal bir çözüm yoludur.
  • – Göz altı torbalarına karşı en iyi gelen çözüm yollarından biri de  salatalık dır.  Salataları kalın dilimler halinde keserek; gözlerinize yapıştırabilirsiniz. Salata soğuk olursa; gözlerinizdeki torbalanmalar daha hızlı inecektir.

Göz altı torbaları için Doğal çözümlerin yanı sıra; geçici olarak uygulanabilen soğuk kaşık yöntemi de bulunmaktadır. Makyaj yapmadan önce; yemek kaşığının bombeli yani arka kısmını göz altında gezdirebilirsiniz. Kaşığın biraz soğuk olması gereklidir. Böylelikle anlık olarak torbalarınızı hafifletmiş olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.