Vipbakim

Gül Suyu ile Yüz Temizleme

Gül Suyu ile Yüz Temizleme

Gül suyu ile yüz temizleme cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlar. Gül suyu bilindiği üzere oldukça yararlı bir doğal içeriğe sahiptir. Bu yararı ciltte kendini gösterdiğinden sıklıkla temizleyici olarak da kullanılmaktadır. Özellikle makyaj yapan ve sıkça cildini temizlemek zorunda kalan kişiler için bir anlamda yenileyici bir ürün olacaktır.

Gül Suyu Nasıl Kullanılmalı?

Gül suyu ile yüz temizleme işlemi için öncelikle gül suyunu dolapta soğutmanız önerilir. Bu şekilde uygulanmasının nedeni yüzdeki kan dolaşımını daha da hızlandırmasıdır. Yani hem doğal bir madde ile cildiniz temizlenip yenilenirken diğer yandan da kan akışınız hızlanacaktır. Ancak soğuk kullanmak istemiyorsanız da ılık oda şartlarında saklayarak uygulayabilirsiniz. Bunda da sakınca olmayacaktır.

 Hangi Cilt Tipleri İçin Uygun?

Gül suyu her cilt tipi için uygundur.  Ancak kuru ciltlerde daha çok etkisini gösterir. Bunun nedeni kuru cilt yapısında nem dengesinin de bozuk olması nedeniyle tahrişe olan meyilliliktir. Gül suyu kullanarak cildinizin direncini geliştirebilirsiniz.  Ancak doğal gül suyu genel faydaları açısından her cilt tipinde şu etkileri gösterecektir:

  • Akne ve sivilce tedavisinde doğal bakım sağlar.
  • İltihaplı ciltlerde ideal sonuçlar verir.
  • Yüzdeki şişkinliği azaltır.
  • Gözeneklerin tıkanıklığını açar.
  • Enerji veren bir görüntü sağlar.
  • Gözaltlarındaki mor görüntüyü yok eder.
  • Güneş nedeniyle oluşan kızarıklık ve tahrişi giderir.
  • Soğuk kullanıldığında selülit görünümünü azaltır. Kan akışını hızlandırarak yağların erimesine neden olur.

Gül Suyu İle Yüz Temizliği

Gül suyunu yüzde kullanan ve kuru cildi olan kişiler nemlendirici kremle beraber kullanmalıdır. Yani önce gül suyu ile temizleme yapılır, sonra da nemlendirici kullanılır. İkinci olarak yağlı tip ciltlerde gül suyu ile yüz temizleme yapılacaksa bu durumda pudra ile karıştırarak yapılması önerilir. Haftada iki kere karışım maske halinde cilde sürülmelidir. Yağlı ve parlak görünüm azalacaktır. Eğer cildiniz çok sivilceliyse bu durumda her gece saat 1-03 arasında gül suyunu kullanmanız önerilir. Bunun nedeni özellikle bu saatlerde cildin yenilenme hızının çok olması ve gül suyunun da etkisini daha fazla hissettirmesidir. Gül suyunu pamuk yardımıyla hafifçe cilde baskı yaparak sürünüz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.