Vipbakim

Mucizevi Şifa Kaynağı Sirke İle Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Mucizevi Şifa Kaynağı Sirke İle Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Sirke mucizevi bir şifa kaynağı adeta. Her türden temizlik uygulamasında, yemeklerde, bakteri öldürme özelliği ile sebze meyvelerin yıkanmasında biçilmiş kaftandır adeta. Tadı itibarıyla salataların baş tacı olan sirke, kışın hastalıklarla mücadelede yardımcıdır. Karbonatla beraber mucize bir deterjan olabilmektedir. Peki sirke ile yüz bakımı yapılabileceğini biliyor muydunuz? Burada paylaşacağımız tarifleri not almanızı öneririz.
sirke-ile-yuz-bakimi

Sirkeden Gelen Şifa

Sirke ile yüz bakımı yapmak ekonomik olduğu kadar pratiktir de. Cildinizi kirden ve yağdan arındırırken canlandırır, tazelik hissi verir, tıkanmış gözeneklerinizi açar. Sivilce ve güneşten kaynaklanan lekelerden muzdaripseniz, bir parça pamuğa bir miktar sirke dökerek yüzünüzü silebilirsiniz. Geceleri yatmadan yapacağınız bu işlem lekelerin görünümünde azalma olmasına yarar sağlayacak.

Young beautiful cleaning face with cotton pads.

Elma Sirkesi Maskesi

Sirke ile cilt bakımı yapmanıza yardımcı olacak bir pratik maske tarifi vermek istiyoruz. Hem cildinizi temizleyecek hem de yeniden sivilce oluşumunu engelleyecek bu maskeyi haftada iki kez uygulamanızda yarar var.

2 yumurta akı, 2 çay kaşığı elma sirkesi ve 1 limonun suyu köpürtülerek karıştırılır. Göz çevresi haricinde temiz olan cildinizin tamamına maskeyi uygulayın ve 15 dakika boyunca bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak temizleyin. Hemen ardından nemlendirici uygulamanızda yarar var. Sirkenin cildinizdeki işlevi iltihaplanmayı ve sivilceleri önlemesidir. Diğer yandan pürüzsüz bir cilde sahip olmak için de sirkenin önemi büyüktür.

elma-sirkesi-yuz-bakimi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.