Vipbakim

Şems Arslan’dan Cildi Derinlemesine Temizleyen Yüz Temizleme Jel Tarifi

Şems Arslan’dan Cildi Derinlemesine Temizleyen Yüz Temizleme Jel Tarifi

Güzellik uzmanlarından biri olan Şems Arslan’ın hazırlamış olduğu formüller sayesinde ciltte bulunan toz, kir ve bakterileri yok etmektedir. Cildi derinlemesine temizleyen yüz temizleme jeli, cildinizi olduğundan daha genç ve güzel gösterecektir.

Kahverengi Lekeler ve Morluklar İçin Jel

*1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı

*1 yemek kaşığı kadar avokado yağı

*1 yemek kaşığı kadar limon suyu

Hazırlanması: Cam bir kâsenin içerisine limon suyu, avokado ve zeytinyağını karıştırın. Karışım jel kıvamına geldikten sonra yüzünüze uygulayınız. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız. Jeli haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. Düzenli uygulandığında yüzdeki morluk ve lekeler zamanla gidecektir.

Yüz Temizleme Jeli

*2 yemek kaşığı kadar kil

*3 yemek kaşığı kadar limon suyu

*1 tutam lavanta çiçeği

*1 yemek kaşığı badem yağı

Hazırlanması: Blender içerisinde badem yağı, limon suyu, kili ve lavanta yağını karıştırın. Hazırladığınız karışımı en az 8 saat boyunca dinlenmeye bırakın. Daha sonra temizlediğiniz cildinize karışımı maske şeklinde uygulayın. Ortalama 45 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız. Haftada 1 defa uygulayacağınız bu maske sayesinde cildiniz artık olduğundan daha dinç ve temiz görünecek.

Kızarıklık ve Kuruluk İçin Yüz Temizleme Jeli

*1 yemek kaşığı kadar gliserin

*1 yemek kaşığı kadar mandalina yağı

*1 yemek kaşığı kadar balmumu

*1 yemek kaşığı kadar jojoba yağı

Hazırlanması: Bir kabın içerisine bütün malzemeleri karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı ortalama 12 saat boyunca dinlendirin ve yüzünüze uygulayın. Maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz. Uygulayacağınız bu jel sayesinde cildinizdeki kuruluk ve kızarıklık en kısa süre içerisinde gidecek.

Şems Arslan Yüz Temizleme Jeli

*1 adet havuç rendesi

*1 yemek kaşığı ayçiçeği yağı

*1 yemek kaşığı havuç yağı

Hazırlanması: Bütün malzemeleri bir kâse içerisine karıştın. Karışımı 8 saat bekletin. Jel kıvamına gelen karışımı cildinize uygulayın ve daha sonra cildinizi yıkayın. Jeli haftada bir defa uygulayabilirsiniz. Uygulayacağınız bu jel ile yüzünüzdeki bakteriler ortadan kalkacak ve genç bir görünüme kavuşacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.