Vipbakim

Sivilce Lekelerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

Sivilce Lekelerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

Cildimizi kusursuz olduğu zaman; bizlerde bir o kadar mutlu oluyoruz ve aynı zamanda üzerimizde inanılmaz bir öz güven oluyor. Lakin olayın tam tersine baktığımız zamanda ise; aynı durumla karşılaşmamız pek de olası olmuyor diyebiliriz. Özellikle de sivilce lekeleri bu durumun habercilerinden birisidir. Sivilceler; strese bağlı olarak veya ergenliğe bağlı olarak vücudumuzda yer ediniyor ve bizlerde onlarla uğraştığımız zaman, tamamen kalıcı bir şekilde yerleşiyorlar. O halde sivilce lekelerinden kurtulmanın doğal yolları, sizler içinde oldukça etkili olacaktır.

Sivilce Lekeleri

Güneş Koruyucu

Bu yöntem söz konusu olduğu zaman; sivilce lekelerinden kurtulmak değil, sivilce lekelerini bir miktar gizlemek olarak karşımıza çıktığını görebiliriz. Sıktığınız sivilce izi için fondöten yerine, güneş kremi tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır.

Elma Sirkesi

Gün bitti ve neredeyse yüzünüzün ağırlaşıp size fazlalık yaptığını hissediyorsunuz. O halde makyajını temizleyin ve yüzünüzü iyice yıkayın. 1 yemek kaşığı su ve 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile; sivilceleriniz üzerinde mucizeler yaratabilirsiniz. Temizlediğiniz cildinize pamuk yardımı ile elma sirkesini sürün ve yarım saat bekleyin. Daha sonrasında ise; cildinizi yıkayın ve ondan sonra gece kremi sürebilirsiniz.

Organik Bal

İhtiyacını olan sadece 1 tatlı kaşığı organik bal olacaktır. Yüzünüzün tamamına uygulayarak 15-20 dakika boyunca bekletin ve sonrasında yıkayın. Yüzünüzde bu zamana kadar fark etmediğiniz bir nem bombası fark edeceksiniz ki; bu da sivilce izlerinin önüne geçecektir.

Maden Suyunu Buz Haline Getirin

Bir maden suyunu buz küplerine koyarak onları buzluğa verin ve her gün; ister yatmadan önce isterseniz de sabah kalktığınız zaman; temiz cildinize bir adet buzu uygulayın ve mucizeye tanık olun.

Toz Şeker Peelingi

1 yemek kaşığı su ile 1 yemek kaşığı toz şeker, bu peeling için oldukça etkili olacaktır. Yalnız dikkat edilmesi gerekilen bir nokta vardır ki; eğer cildinizde sivilce varsa, bu peelingi uygulamamalısınız. Peeling yapmak bir nevi cildi keselemek olduğu için sivilcelere zarar verecektir. Malzemeleri karıştırarak peelingi yüzünüzü uygulayın ve zamanını cildinize göre oluşturun. Bu sayede sivilce lekeleriniz ve cildinizde oluşan ölü deriler etkisini zamanla kaybedecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.