Vipbakim

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Siyah noktalar birdenbire oluşmadığı gibi birdenbire de ciltten atılamazlar. Siyah noktalardan kurtulmak için yapılması gereken ilk şey cilt temizliğine gereken önemin verilmesi ile mümkündür. Özellikle burunda ve yüzde ortaya çıkan siyah noktaların temizliği, sanıldığı gibi zor değildir. Sadece sabırla ve azimle siyah noktalarla baş etmek yeterli olacaktır.

siyah-nokta-temizleme

Siyah Noktalar Neden Oluşur?

Siyah noktaların oluşmasında cilt bakımı ve temizliğinin sistematik olarak yapılmaması en önemli sebeptir. Yeteri kadar temizlenmeyen bir ciltte gözenekler kir ve ölü hücrelerle dolar ve bunlar da siyah noktalar oluşturur. Özellikle yağlı ciltlerde açık olan gözenekler daha kolay siyah nokta oluşmasına neden olmaktadır.

siyah-nokta-temizligi

Siyah Noktalarla Baş Etme Yolları

Düzenli olarak yapılacak cilt temizliği ile hem var olan siyah noktaları yok edebilirsiniz hem de yeni siyah noktaların oluşmasını engelleyebilirsiniz. İster doğal ürünler kullanarak isterseniz de jel, temizleme sütü veya tonik kullanarak cilt temizliğinizi yapabilirsiniz. Düzenli olarak yapacağınız bu bakım ile siyah noktaların temizliği sağlanacağı gibi yenilerinin oluşmasının önüne de geçilecektir.

buhar-banyosu

Buhar Banyosu ile Siyah Nokta Temizliği

Siyah nokta temizliği için en etkili yöntemlerden biri buhar banyosudur. Kaynayan suyu bir kaba koyup çıkan buhara yüzünüzü tutarak yapacağınız uygulama ile ciltteki gözenekleri açabilirsiniz. Buhar, ciltte biriken yağ ve kir tabakasını sökerek siyah noktaları temizleyecek ayrıca cildinize parlaklık kazandıracaktır. Buhar banyosu suyuna katacağınız bir tutam nane yaprağı ile daha iyi sonuçlar da elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.