Vipbakim

Uykudan Önce Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Uykudan Önce Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Günlük, haftalık, aylık ve yıllık bir sürü bakımlarla tabi tutuyoruz kendimizi ama bunlar arasında en önemlisinin uykudan önce yapılan bakım olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Geceleri vücudumuzun dinlenmeye ve yenilenmeye çekildiği vakitler olduğu için uzmanlar uyku düzenimize dikkat etmemizin sağlığımız açısından çok önemli olduğunu söylüyor.

Elbette cilt sağlımız için de bu geçerlidir. Çünkü bazı araştırmalara göre gece yarsından sonra saat  03.00 e kadar geçen vakitte cildimiz yenilenme sürecine giriyor. Yani altın değerindeki bu saatler hayallerimizdeki cilde kavuşmamız için büyük bir fırsat konumunda oluyor. Gece yatmadan önce yaptığımız doğru ve yeterli bakımlar bize sabah uyandığımızda daha güzel bir cildi verecektir.

Elbette kimse diyemez ki bir günde her şey mükemmel olacak. Biliyorsunuz bakımlar düzenlilik ve devamlılık ister. Yarım yamalak yapıp da neden olmadı deme lüksüne sahip değiliz. Hayatımızı disipline etmek zorundayız, bunu karşılığında sağlıklı bir vücuda sahip olmamız ve sağlıklı bir cilde sahip olmamız daha kolay olacaktır.

Uykudan önce yüz bakımı için elbette bir sürü seçeneğimiz var fakat yapmamız gereken şeyin öncelikle günün cildimize bıraktığı eksilerini halletmek doğru bir başlangıç noktası olacaktır. Yani ilk başta cildimizi arındırmalıyız. Uykudan önce yüz bakımı hassas bir konu olduğu için uygulayacağımız şeyler bakımından seçici davranmalıyız. Her şeyin sırasıyla ilerlemesi gerekiyor.

Yüz Bakımı İçin Öneriler

  • Temizlik için sabun kullanmamanızı öneririz, fazlasıyla cildimizi kurutabilir. Fakat bu konuda bazı markalar sabunlarının nem dengesini koruduğuna dair iddialı olduğunu söylüyor. Denemek isteyenleriniz olabilir.
  • Daha sonra, nemlendirici kullanmanız gerekir. Cilt tipinize uygun seçmeniz gerekir, gelişigüzel bir nemlendirici kullandığınız takdirde olumsuz sonuçlar alabilirsiniz.
  • Göz çevresindeki deri hassas yapıda olduğunu için daha özenli olmamız gerekir ve göz çevresine uygun ayrı bir nemlendirici kullanmanızı tavsiye ederim. Bunun yanı sıra kaysı çekirdeği yağı bitkisel bir çözüm olabilir.
  • Benim tavsiyemi sorarsanız kaşlar ve kirpikler için ayrıca faydalı olduğu söylenen, cilt tipinize göre farklılık gösterebilir bu sebeple doktorunuza danışmanızda fayda var, vazelini kullanmanızı öneririz. Vazelin şahsen benim vazgeçemediğim bir nemlendiricidir.
  • Dudaklarınıza mutlaka dudakbalmı sürüp yatmanız gerekiyor, gece vücut susuz kaldığı için dudaklar bundan çok fazla etkileniyor.
  • Glikolikasit içeren losyonlar ve kremler tercih etmeniz cildinizin ölü deriden kurtulmasına yardımcı olacaktır.
  • Haşlanmış pirinç suyu gözenekleri temizlemekte birebirdir.
  • Ezilmiş Üzüm ve unu, maske kıvamına gelecek şekilde yapmanız yeterli, karıştırdıktan sonra gece yatmadan önce yüzünüze sürüp  10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Aslında bu günün her saatinde uygulanabilecek bir maskedir
  • Kolajendestekli nemlendiriciler cildimize parlaklık, canlılık ve sıkı bir görünüm verecektir.
  • Uykudan önce yüz bakımı setlerinden birine sahip olmakta başka bir çözüm olabilir. Piyasadan kolayca ulaşabileceğiniz bu setlerinde size uygun olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.