Vipbakim

Yakışıklı olmanın yolları nelerdir

Yakışıklı olmanın yolları nelerdir

Daha yakışıklı görünmenin Hollywood yıldızları gibi dünyanın parasını pahalı operasyonlara harcamaktan daha kolay ve efektif yolları var.

Ve şanslısınız ki hepsi de vücudunuza daha iyi bakmaktan geçiyor. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı gerçekten de tüm komplekslerinizden, göz altlarınızdaki torbalardan, saçlarınızın parlaklığına kadar, fiziksel görünümünüzü çok daha iyi hale getirecektir.

Bu 10 basit sağlık ve beslenme kuralı ile aynada kendinizi hiç görmediğiniz kadar karizmatik bulabilirsiniz.

 1. Cilt bakımını ihmal etmeyin.

Sıklıkla, bu tavsiye bir kulaktan girer bir kulaktan çıkar. Ama bu sefer dinleyin: Cildinizi kurumaktan korumak için nemlendiriciler kullanın ve daha önemlisi, lekeli bir görüntüye neden olacak ultraviyole ışınların cildinizde yaratacağı hasarlardan korunmak için güneş kreminizi sürekli kullanın.

Best seller CİLDİNİZİ KEŞFEDİN – Cilt tipiniz için özel çözümler kitabının yazarı ve Dermatolog Dr. Leslie Baumann diyor ki: “Eğer erkekler sadece güneş kremi ve nemlendirici kullanmaya dikkat etselerdi, ortaya çıkacak fark karşısında şok olabilirlerdi. Bu tıpkı traş olmak, diş fırçalamak gibi bir alışkanlık haline gelmeli.”

 1. Artık bırakın!

Tabii ki, sigaradan söz ediyoruz. Yüzünüzü Kurtarın – Devrimsel 6 Adımda Cilt Yenileme Programı kiitabının yazarı ve plastik cerrah Dr. Brooke Seckel; “Sigara kullanımının cildinizde neden olduğu kırışıklıklar, güneşin neden olduklarından çok daha fazladır.” olarak uyarıyor. Sigara içmek cildinizi güçlendiren, elastik tutan ve katmanları besleyen kollajenlerden ve elastin’den tamamen mahrum bırakarak yaşlanma hızınızı oldukça arttırıyor. Ayrıca sigara kullanımı cildinizde grimsi bir renk tonuna da neden oluyor. Aman ne hoş!

 1. Sağlıklı beslenin!

Sağlıklı beslenme, size daha parlak saçlar, daha formda bir vücut ve daha canlı görünen bir cilt kazandıracaktır.

Amerikan Diyet Derneği sözcülerinden, fitness ve beslenme uzmanı Jim White; “Sağlıklı beslenmenin anahtarı, dengeleri korumaktan geçiyor.” olarak belirtiyor. “Yulaf ezmesi müthiş güçlü bir besin kaynağıdır. İhtiyacımız olan lif bakımından oldukça zengin ve açlıkla başa çıkarken kolesterol seviyenizi de koruyacak bir yiyecektir. Diğer bir yandan, süzme peynir tüketiminizi arttırarak, düşük miktarda şeker ve yüksek miktarda protein ve kalsiyum alabilirsiniz.”

Özetle  öğünlerinize yağlı etler ve yüksek miktarda tahıl, balık ve zeytin yağı ekleyerek bir Akdenizli gibi beslenmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

 1. Uyku düzeninize dikkat edin.

Gecelik uykunuzun 8 saatten az olmaması tavsiye ediliyor. Seckel, “Uyumak vücudunuzdaki bütün organların yenilenmesini sağlıyor, buna cildiniz de dahil, ki cilt vücudun en büyük organıdır.” Diyor ve ekliyor. “Tansiyon ve stresi düşürür. Göz çevresindeki, alındaki ve diğer bölgelerdeki kırışıklıkları oldukça azaltır. “

Yeterince uyumamak, göz altlarınızdaki torbaların ve çizgilerin belirginleşmesine de neden olur.

 1. Susuz kalmayın!

Baumann  diyor ki; “Cildinizin özellikle güneşin bıraktığı hasarlara karşı sağlıklı olması için suya ihtiyacı vardır.” Günlük tavsiye edilen miktar olan 8 bardak su içmeyi ihmal etmezseniz cildinizdeki toksinleri atabilir ve dermis denilen cildin alt katmanlarının beslenmesini sağlayabilirsiniz.

 1. Zayıflayın!

Daha formda ölçülere sahip olmak sadece görüntünüz için değil, kalp sağlığınız, şekeriniz ve kanser olmama ihtimaliniz için de oldukça faydalı olacaktır.

“Popüler radikal diyetleri uygulamayın. Bunun yerine yediğiniz porsiyonları küçültmeye odaklanın.” Diyor White. “Kızartmalar gibi zararlı yiyecekleri büyük oranda azaltarak günlük kalori alımınızı 500 kalori kadar azaltmak, haftada 1 kiloya kadar kilo vermenizi sağlayabilir.”

 1. Antioksidan uzmanı olun!

Sebze ve meyvelerde bulunan A, C ve E vitaminleri gibi antioksidanlar vücudumuz için olmazsa olmazlardandır. Cilt onarımını ve elastikiyetini arttırdıkları gibi, kalp rahatsızlıkları ve kanser riskini de ciddi oranda azaltırlar.

 1. Kardiyo yapın!

Kardiyo ağırlıklı bir spor, stres seviyenizi düşürecek ve cildinizi güçlendirecektir. Mayo Klinik çalışanlarından spor gıdaları uzmanı Dr. Douglas Peterson; “Kalp ritminizi arttıracak herhangi bir egzersizi günde en az yarım saat yapın” olarak öneriyor. “Bu, yürüyüş, bisiklet ya da eliptik (cross) yapmak gibi sizi terletecek herhangi bir şey olabilir. Çok fazla veya çok hızlı yapmayın, bu sadece sakatlanmanıza ve sporu bırakmanıza neden olacaktır. Egzersizleriniz eğlenceli ve yaparken kendinizi iyi hissettirecek egzersizler olmalı.”

 1. Alkole dikkat!

Seckel uyarıyor; “Alkol doku yapınızda ve özellikle göz çevrenizde şişmelere neden olur. Ve genellikle kötü beslenme alışkanlıklarını da getirir ki bu da size istemediğiniz kilolara ve sigaraya merhaba demek ile sonuçlanacaktır.

 1. Dik durun!

İyi bir postürünüzün olması önemlidir. Temel bir ağırlık çalışması, o güçsüz görünümü kolayca silebilir. (Artı, karnınızda yepyeni bir baklava görünümü kesinlikle etkileyici olacaktır.) Dr. Peterson temel kaslarınızı güçlendirmek için hafif ağırlıklarla direnç arttırma çalışmasını haftada en az 2 kez yapmanızı öneriyor. Eğitimli bir kişisel eğitmenin tavsiyelerini evde bile uygulayabilirsiniz.

Arkadaşlar bu yazmış oldugumuz 10 madde cilt bakımı konusunda sizlere yardımcı olmak için dünya çapındaki uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar tarafından derlenmiştir. Lütfen sitemiz hakkında yorum yazmayı unutmayalım

Etiketler:

Yorumlar
 1. Osman dedi ki:

  Çok güzel hepsini okudum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.